Tradiční holoubky ozvláštní vylepšená náplň a šafrán

Perfektní náplň je základem jídla zvaného holoubky. Toto tradiční jídlo můžete jednoduše obměnit přidáním šafránu nebo nahrazením masové nádivky zeleninovou. Seznamte se s těmito netradičními úpravami a vaše rodina si holoubky zaručeně oblíbí.

Perfektní náplň

Holoubky jsou dost časově náročné jídlo, ale určitě stojí za to strávit čas přípravou tohoto tradičního jídla. Bezpochyby se stane ideální variantou na večeři pro celou rodinu. Dobrá náplň je základem tohoto jídla. Na přípravu budete potřebovat 1 šálek rýže, 1 lžíci másla, 1 kg mletého masa, 1 cibuli, 1 vejce, 1 lžíci soli, pepř, 2 polévkové lžíce oleje, 1 lžíci cukru, 1 hlávku zelí, vývar a koncentrát z rajčat.

Doporučený článek:  Z jablečných slupek můžeme jednoduše vyrobit univerzální jablečný ocet

Do 2 sklenic přidejte máslo a zeleninu. Rýži nasypte na 15 minut do vroucí vody a vařte, dokud nebude měkká. Mleté maso smíchejte s cibulí a vajíčkem. Vše dochuťte dle svého uvážení. Uvařenou rýži zkombinujte s masem. Připravte si vodu se solí, cukrem a olejem, tu přiveďte k varu. Následně ztište plamen a ponořte do ní zelné listy. Vyjměte je vidličkou a naplňte je připravenou směsí. Listy sviňte a vložte celou roli do hrnce s vývarem a rajčatovou pastou. Chvilku povařte a holoubky jsou hotové.

Doporučený článek:  Čerstvost chleba prodlouží správné skladování a několik kostek cukru
Zdroj obrázku: Freepik

Jaké maso zvolit

Pro tradiční holoubky je hlavní složkou maso. Jeho výběr je proto velmi důležitý. Ve většině receptů se doporučuje vepřové maso, které dodá výraznou chuť. Pokud je pro vás vepřové maso příliš mastné, vyplatí se zvolit drůbeží maso. Nedoporučují se však mletá kuřecí prsa, ale spíše kuřecí stehna, protože jsou šťavnatější.

Chcete-li holoubky ozvláštnit, zkuste do nich přidat šafrán. Ten se považuje za jedno z nejdražších koření na světě. Díky němu získají holoubky oranžovou barvu a především se změní jejich celková chuť. Holoubky s tímto kořením budou mírně pálivé. Pokud jste však milovníky netradičních jídel, toto je pro vás ten správný recept.

Zdroj: https://recipes.sparkpeople.com/recipe-detail.asp?recipe=732866
.

Doporučené články