V hlavní roli brambory: nachystejte populární i méně tradiční pokrmy

Říjen je ideální čas, abyste přijali útulné pohodlí podzimu a dopřáli si vydatná, hřejivá jídla. A jak to udělat lépe než s všestrannými a milovanými bramborami? Lze je přeměnit na širokou škálu lahodných pokrmů, což z nich dělá perfektní volbu pro říjen.

Krémová bramborová polévka

Začněte svou říjnovou kulinářskou cestu s miskou krémové bramborové polévky. Toto uklidňující jídlo kombinuje brambory, cibuli, česnek a zeleninový vývar, vše uvařené k dokonalosti. Doplňte křupavými kousky slaniny, čedarem a pažitkou pro extra dávku chuti.

Doporučený článek:  Ochraňte svou kuchyni před nálety ovocných mušek. Pomůže prevence i šikovná past

Gratinované brambory a pórek

Gratinované brambory a pórek jsou elegantní a přitom jednoduché jídlo, které se na podzim skvěle hodí. Vrstvy na tenké plátky nakrájených brambor a pórku se pečou s bohatou a smetanovou omáčkou, což vede k nádherné směsi chutí a textur.

Naložené bramborové lodičky

Vneste do svých říjnových setkání požitek s naloženými bramborovými lodičkami. Vydlabané půlky brambor se pečou dokřupava a poté se plní směsí sýra, zakysané smetany, slaniny a pažitky.

Zdroj obrázku: Freepik

Bramborové placky

Přeměňte zbytky bramborové kaše na lahodné bramborové placky. Jednoduše smíchejte bramborovou kaši s trochou mouky, vejcem a oblíbeným kořením a poté smažte na pánvi, dokud nebudou zlatohnědé a křupavé.

Doporučený článek:  Brambory budou uvařené mnohem rychleji díky správnému nakrájení i ingredienci navíc

Bramborová kaše s pečeným česnekem

Zvyšte svou hru s bramborovou kaší přidáním pečeného česneku. Oříšková, sladká chuť pečeného česneku se krásně hodí ke smetanové bramborové kaši a tvoří fantastickou přílohu.

Bramborovo-čedarové pirožky

Zabruste do východoevropské kuchyně a připravte bramborovo-čedarové pirožky. Tyto knedlíky jsou plněné směsí bramborové kaše a ostrého sýru čedaru, poté se uvaří a opečou na pánvi pro křupavý závěr.

Kaše z brambor a jablek

Pro sladkou i slanou snídani nebo brunch si uvařte bramborovo-jablečnou kaši. Opečte nakrájené brambory, jablka, cibuli a uzeninu (jako je slanina nebo klobása) pro lahodnou ranní pochoutku.

Zdroj: https://www.bbcgoodfood.com/recipes/collection/potato-recipes
.

Doporučené články