Po namočení do octového roztoku vydrží jahody déle čerstvé

Jahody patří mezi oblíbené letní ovoce. Naštěstí díky rozvoji si je můžeme mnohdy dopřát i během chladnějších měsíců. Bohužel tyto krásné červené plody nikdy nevydrží dlouho čerstvé. Díky jednoduchému triku si je však můžeme užít mnohem déle.

Vzácné jahody

Jahody patří mezi velmi zdravé ovoce. Na celém světě jich existuje více než 200 druhů. Někdy se však stane, že jich máme více, než můžeme zkonzumovat. Jako první můžeme jahody, které nechceme hned zpracovat, rozdělit na porce do krabiček a uložit je do mrazáku. Tady jahody bezpečně vydrží několik měsíců a můžeme je následně použít, kdykoli nás napadne.

Doporučený článek:  Pesticidy je důležité z ovoce a zeleniny dobře umýt. Pomůže jedlá soda a kyselina citronová

Toto sladké ovoce má rád téměř každý, ale jednoznačně jsou nejpopulárnější mezi dětmi. Podle odborníků patří jahody, které se pěstují v chladnějších podnebích, mezi nejchutnější. Také obsahují nejvíce vitamínu C, který, jak víme, je nezbytně důležitý pro naši imunitu. Nezapomínejme však, že se mohou konzumovat pouze jahody, které jsou celé červené.

Zdroj obrázku: Freepik

Delší čerstvost

Po natrhání jahod je omývejte vždy jen pod chladnou vodou. Při použití teplé vody se může stát, že ztratí svou sladkou chuť. Nikdy je také nekonzumujte hned po vyjmutí z chladničky. Necháte-li je ohřát na pokojovou teplotu, jejich sladká chuť bude mnohem výraznější. I když chlad pomáhá jahodám, aby neztratily svoji čerstvost, nepomůže to na dlouho.

Doporučený článek:  Pro nadýchané palačinky je důležité dodržet poměr surovin. Díky perlivé vodě budou ještě lepší

Chcete-li jahody udržet čerstvé, použijte jednoduchý trik s octem. Jednoduše je opláchněte v octové vodě, nechte stéct přebytečnou vodu a osušte. Díky tomu zůstanou čerstvé mnohem déle. Vodu s octem smíchejte v poměru 5 : 1. Jahody můžete do tohoto roztoku i na pár minut ponořit. Nemusíte se bát, že ocet ovlivní chuť jahod. Po čase se jeho vůně ztratí. Po vysušení už jen jahody uložte do chladničky a máte hotovo.

Zdroj: https://www.britannica.com/plant/strawberry, https://www.bbcgoodfood.com/howto/guide/how-to-freeze-strawberries, https://www.rhs.org.uk/fruit/strawberries/grow-your-own, https://eu.news-press.com/story/life/food/2021/03/03/how-make-strawberries-last-longer-stay-sweeter-keep-them-cool/6814726002/, https://www.berries.com/blog/how-to-store-strawberries, https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34019355/
.

Doporučené články