Tři zdravé snídaně pro každý den: inspiraci najdeme po celém světě

Hodně lidí snídani vynechává, protože na to nemají čas nebo nejsou zvyklí snídat. To je velká chyba, protože vám toto jídlo může hodně zlepšit zdraví i tělesnou hmotnost. Musíte jen vědět, jakou snídani si doma připravit. Existují hned tři varianty, které jsou velmi zdravé, a nemusíte se obávat jejich negativního vlivu na své tělo. Právě naopak. Co si připravit k snídani, aby byla doopravdy zdravá a přitom velmi chutná? Poradíme vám.

Orientální snídaně

Shakshouka je velmi známý pokrm z Jemenu. Zamilovaly si ho miliony lidí po celém světě. Prakticky se jedná o omáčku z rajčat, paprik, cibule s dušenými vejci. Vše můžete dochutit kmínem a koriandrem. Vejce jsou skvělým zdrojem bílkovin. Rajčata obsahují hodně draslíku a čistí játra od toxinů. A papriky jsou cenným zdrojem vitamínu C, který je důležitý hlavně během chladných měsíců v roce. Celkově jde proto o velmi zdravou a chutnou snídani.

Doporučený článek:  Třešně milují děti i dospělí. Málokdo přitom tuší, že jsou vynikající nejen šťavnaté plody
Zdroj obrázku: Freepik

Sladká snídaně pro diabetiky

Ovesná kaše s ovocem může vypadat jako noční můra z dětství, ale jde o velmi zdravou, vyváženou a chutnou variantu na každý den. Ovesné vločky jsou důležité pro metabolismus a trávicí systém. Navíc si k nim můžete přidat prakticky jakékoli ovoce a každý den si snídani oživit jinými surovinami. Tato snídaně je vhodná také pro diabetiky, vychutnat si ji může kdokoli. Do ovesných vloček můžete přidat mléko, jogurt nebo rostlinné mléko.

Veganská snídaně

Smoothie bowl s avokádem, matchou a ovocem je úžasným způsobem, jak začít svůj den. Pravidelná konzumace avokáda předchází zácpě a hromadění vody v těle. Japonský čaj matcha snižuje cholesterol a čistí tělo od toxinů. Navíc zlepšuje imunitu a chrání tělo před rozvojem cukrovky a hypertenze. A nakonec lesní plody, borůvky nebo jiné ovoce vám dodají pořádnou dávku antioxidantů, vitamínů a minerálů. Díky tomu začnete každý den skvěle!

Zdroj: https://wander-lush.org/best-breakfast-around-the-world-traditions/
.

Doporučené články