Snídaně je nejlepším startem dne. Ne každá je ale skutečně správnou volbou

Všichni víme, že snídaně je nejdůležitější jídlo dne. Nezáleží ale jen na tom, jestli jíme. Musíme myslet také na to, co jíme. Právě to bude mít největší vliv na to, jestli začneme svůj den dobře, nebo špatně. Dokonce i možnosti, které se na první pohled nezdají úplně špatné, nemusí znamenat dobrý start dne. Podívejme se, co byste si k snídani neměli dávat.

Sladké pokrmy

Granola nebo cereálie z obchodu vypadají jako dobrá volba. Navíc po nich sáhne každé druhé dítě. Pravdou ale je, že v sobě mají obrovské množství cukru. Z tohoto důvodu to nebude právě dobrá volba pro první jídlo dne. To samé ale platí také pro další možnosti, které jsou plné cukru. Nezáleží na tom, jestli jde o donuty, koblihy, nebo jiné sladké pečivo. Místo toho byste si měli dát raději klasické ovesné vločky nebo domácí granolu, u které budete znát poměr cukru.

Doporučený článek:  Klasickou sůl lze při vaření nahradit zdravějšími druhy nebo bylinkami
Zdroj obrázku: Freepik

Uzeniny

Párky nebo klobásy také nejsou vhodnou volbou. Jejich pravidelná konzumace může vést ke zvýšené hladině špatného cholesterolu, což zajisté nechcete. Navíc se budete cítit velmi plní, což vás na začátku dne výrazně zpomalí. Váš organismus totiž bude muset vynaložit hodně práce a úsilí, aby si s tímto jídlem poradil. To vás může hodně unavit, což po snídani rozhodně není dobrý pocit. Anglická snídaně možná vypadá lákavě, ale pro zdraví nepřináší nic pozitivního.

Doporučený článek:  Makrela patří mezi nejzdravější ryby, posílí imunitu i srdce. Přesto by se jí měli někteří vyhnout

Ani tousty s marmeládou nejsou dobrou volbou

Chléb s máslem a marmeládou nebo medem vypadá velmi dobře a jednoduše. Med je dobrou možností. Marmeládu z obchodu ale vyměňte za domácí, která bude obsahovat mnohem menší množství cukru. K snídani také nepijte slazené nebo sycené nápoje. Při konzumaci kávy nebo čaje zvolte jako sladidlo med nebo jinou alternativu. Cukr je při snídani nejhorší volbou, kterou můžete udělat. Uvidíte, že zbytek dne nebude stát za nic, když nezačnete svůj den správně.

Zdroj: https://www.silversneakers.com/blog/6-foods-you-should-never-eat-for-breakfast/
.

Doporučené články