Skořice pomůže rostlinám lépe zakořenit a ochrání je před plísní

Stále více toužíme po pomocných přípravcích, které nám pomohou postarat se o hrnkové rostliny. Tyto výrobky jsou nejen mnohem levnější než profesionální hnojiva, ale také rychleji přinášejí požadované výsledky. Jejich výběr je také podporován tím, že je s největší pravděpodobností máte už doma.

Vlastnosti skořice

Příznivé vlastnosti skořice jsou výsledkem především velmi různorodého chemického složení. Najdeme v ní řadu účinných látek včetně cinnamaldehydu, epikatechinu, diterpenů, kumarinových polyfenolů, mastných kyselin a vitamínů. Koření je oceňováno nejen pro své charakteristické aroma, ale také pro zdravotní vlastnosti.

Doporučený článek:  Jedlá soda urychlí vaření brambor a najde i jiné praktické využití

Skořice umožní rychle a efektivně se vypořádat s plísněmi v květináčích. Jde o jednu z nejpopulárnějších a nejuznávanějších metod. Toto populární koření, které se tak ochotně používá v kuchyni, umí zázraky a pomůže vyřešit nežádoucí příznaky. Za příznivými účinky skořice stojí antibakteriální a protiplísňové vlastnosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Přírodní zakořeňovací prostředek

Pokud plánujete množit rostliny ze zelených, dřevnatých nebo polodřevnatých řízků, můžete jako přirozený zakořeňovací prostředek použít skořicový prášek. Po získání výhonku a sazenic je nejprve vložte do vody. Pro lepší zakořenění a růst můžete použít produkty, které běžně najdete doma.

Doporučený článek:  Bramborový škrob zbaví stěny mastných skvrn, osvěží koberec a zkrášlí pokožku

Bude k tomu skvělý aspirin a mletá skořice. Obě složky mají stimulační účinek a navíc snižují riziko mikrobiální kontaminace vody. Pokud chcete, aby se sázením dostaly do půdy ještě rychleji, začněte ponořením špičky do mleté skořice a poté opatrně vložte do květináče.

Zdroj: https://www.housedigest.com/1311702/cinnamon-used-as-rooting-hormone-in-garden/
.

Doporučené články