Sklenice vody po ránu nastartuje metabolismus a podporuje správnou hydrataci. Ideální je voda teplá

Pokud jste si zvykli nechávat sklenici vody u postele, abyste ji ráno vypili, je to skvělý návyk, protože ranní hydratace tělo stimuluje a nastartuje metabolismus. Ale studená voda stojící v otevřené sklenici vedle postele celou noc není nejlepším nápojem na prázdný žaludek.

Buďte s vodou opatrní

Hodně se mluví o výhodách pitné vody na prázdný žaludek. Mít zvyk sáhnout po vodě hned po probuzení se vyplatí. Zabezpečí správnou hydrataci těla, zlepšení metabolismu a lepší pohodu. Ale za jedné podmínky – voda, kterou pijete na prázdný žaludek, nemůže být chladná a musí být bez nečistot. Z tohoto důvodu vědci naléhají, abychom nepili vodu, která stála u postele celou noc.

Doporučený článek:  I mistr tesař se někdy utne. Jídla, která se kuchařům nepovedla

Na povrchu vody se může usadit prach a nečistoty. Mušky, které přenášejí mnoho nemocí, můžou také spadnout do sklenice. Pokud chcete, aby voda, kterou pijete ráno, udělala více dobrého než škod, sáhněte po vodě z uzavíratelného džbánu nebo láhve. Ještě lepším řešením je položit termosku vedle postele, neboť nejzdravější je teplá voda. Optimální teplota vody je blízká tělesné teplotě zdravého člověka, která je 36,6 stupňů Celsia.

Zdroj obrázku: Freepik

Pití vody na lačný žaludek

Pamatujte na to, že pití vody ráno je mnohem víc než jen spláchnutí žaludku a uhašení žízně. Přirozeně se ráno cítíme více žízniví. Tímto způsobem samotné tělo vyžaduje to, co potřebuje, tedy vodu. Díky tomu funguje oběhový systém správně, mozek, játra a ledviny pracují efektivně a z těla odstraňují nepotřebné metabolické produkty. Zvyk pít teplou vodu každé ráno reguluje metabolické procesy, urychluje metabolismus tuků a cukrů. Díky tomu se kalorie přijaté během dne efektivněji přemění na energii.

Doporučený článek:  Česnek prospěje tělu nejlépe syrový. Zápachu z úst zbaví káva nebo petržel

Pitím sklenice teplé vody na prázdný žaludek je tělo méně náchylné k bakteriální infekci a přirozeně se posiluje imunitní systém. Voda také přinese úlevu od zánětů a infekcí. Pití teplé vody ráno urychluje proces regenerace kožních buněk a epidermis, díky čemuž je pokožka pevnější a vypadá mladší. Pravidelné pití vody v dopoledních hodinách pomáhá vyrovnat se s bolestmi hlavy a břicha, jakož i s bolestivými křečemi.

Zdroj: https://www.darya-varia.com/en/read/benefits-of-consuming-warm-water-for-the-human-body
.

Doporučené články