Nečekaný lék z kuchyně: jedlá soda pomůže od otoků a zharmonizuje organismus

Jedlá soda je produkt, který seženeme v každém obchodě s potravinami za pár korun. Nejčastěji ji používáme jako přísadu do pečiva a domácích bělicích prostředků. Ne každý ale ví, že jedlá soda má i léčivé vlastnosti, a proto se vyplatí mít ji doma v lékárničce. Vlastnosti jedlé sody objevili už obyvatelé koloniální Ameriky, kteří si všimli, že skvěle funguje v těstě. Od té doby jsme přišli na mnohem více skvělých využití.

Hojí rány a otoky

Jedlá soda je lidový a obchodní název hydrogenuhličitanu sodného, který kromě potravinářského využití najde uplatnění i v domácnosti. Pohlcuje pachy, neutralizuje kyseliny a má čisticí účinky. S úspěchem se používá i v lékařství. Ne každý ví, že jedlou sodu lze použít v případě ran nebo bodnutí hmyzem.

Doporučený článek:  Lahodné a křupavé fazole zachutnají i dětem. Proces jejich přípravy začíná už v obchodě

Hydrogenuhličitan sodný posiluje imunitu, podporuje regenerační schopnosti organismu a hlavně zabraňuje vzniku infekcí a zastavuje množení bakterií. Pokud chcete použít jedlou sodu na rány, nejlepší je připravit si speciální pastu složenou z jedné lžičky vody smíchané se stejným množstvím jedlé sody. Takto připravenou směs vtírejte do pokožky, nikoliv ale na otevřené a mokvající rány.

Zdroj obrázku: Freepik

Čistí tělo od toxinů

Toto ale není jediné léčivé využití jedlé sody. Hydrogenuhličitan sodný funguje dobře na otoky, zarudnutí, popáleniny, hmyzí bodnutí, žluté nehty, pálení žáhy a na nepříjemný zápach z úst. Použít ho můžete rovněž k domácí očistě těla od toxinů a k normalizaci pH v těle. Za tímto účelem byste měli každý den konzumovat speciální nápoj vyrobený ze sody.

Doporučený článek:  Co dělat, aby nám brambory neztmavly? Zkuste tyto tipy!

Očistný nápoj z hydrogenuhličitanu sodného si vyrobíte jednoduše. Stačí ve sklenici minerálky nebo vody smíchat jednu lžičku sody a šťávu z půlky citronu a pít každý den nalačno. V případě silně překyseleného žaludku byste měli do nápoje přidávat ještě lžičku cukru. Očistná kúra by neměla trvat déle než tři týdny a před začátkem je lepší poradit se s lékařem, který posoudí případné kontraindikace.

Zdroj: https://draxe.com/nutrition/baking-soda-uses/
.

Doporučené články