Ručník pověšený v myčce pomůže k dokonalému usušení nádobí

Jeden myje, druhý utírá, v dřívějších dobách každodenní rituál. Nádobí povětšinou myly děti, přičemž se mohly střídat. Zatímco jedno jednotlivé kousky mylo, druhé je posléze utíralo utěrkou a uklízelo do skříněk. Naštěstí je tomuto zvyku dávno konec, protože se v takřka každé domácnosti vyskytuje myčka. Ta nejenže šetří čas všech členů rodiny, současně myje efektivně a mnohem úsporněji než člověk. Na umytí celé várky nádobí jí postačuje několik málo litrů vody. Jenže utěrka pak povětšinou někoho z rodiny nemine, protože po domytí bývá nádobí vlhké. Nebo snad ne? Rozhodně ne, pomůže totiž vychytávka s ručníkem.

Doporučený článek:  Osvojte si techniky, jak efektivně zabránit připalování jídel

Skvrny z usychající vody

Jistě jste si všimli, že na nádobí z myčky bývá povlak nebo skvrny, které jsou vidět nejvíce na skle. Fleky vznikají vlivem kapek a usazené vody na povrchu, kdy po dokončení cyklu zůstane v myčce vysoká vlhkost a následně tekutina zaschne a vytvoří nepěkné obrazce na čistém nádobí. To je důvod, proč mnozí po zvukové signalizaci a vyvětrání myčky vezmou utěrku a nádobí před umístěním do skříněk otřou. Příště už tomu tak být nemusí, protože pomůže malý trik.

Zdroj obrázku: Freepik

Stačí malý ručník

Sociální sítě jsou plné různých videí s vychytávkami, které vylepšují každodenní život. Mnohé tipy a triky se týkají též mytí nádobí nebo používání myčky. Právě ta trpí často na nedostatečné usušení nádobí, k tomu zůstává voda i na rovných ploškách například hrnků nebo skleniček. Vysoká vlhkost po dokončení cyklu navíc znamená, že na sklenkách, talířích nebo jiném nádobí zůstávají malé kapky vody. V tom případě není třeba lamentovat nad výrobcem daného zařízení, ale raději vzít do ruky menší suchý ručník pro zbavení myčky přebytečné vlhkosti.

Doporučený článek:  Přichází ideální doba pro množení hortenzií. Na jaře se můžete těšit na záhony plné nových keřů

I myčka se musí mýt

Po dokončení cyklu se dvířka myčky otevřou, ručník se na ně zavěsí a spotřebič se opětovně zavře. Po půl hodině se může vyjmout zcela suché nádobí a umístit do skříní. Kromě vlhkosti se mohou spotřebitelé potýkat i s dalšími potížemi v souvislosti s myčkou. Zejména se jedná o ucpání odtoku, kterému se lze vyhnout důsledným odstraňováním zbytků z talířů. Současně se doporučuje pravidelně čistit filtr a také samotnou myčku. Vhodné je použít k tomu určené tablety nebo použít kyselinu citronovou spolu s octem při spuštění programu na nejvyšší možnou teplotu na prázdno.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/dishwasher-drying-hack-23430973
.

Doporučené články