Čištění dřezu usnadní obyčejný rostlinný olej

Udržovat v kuchyni hygienickou čistotu vyžaduje každodenní úklid. Myčka sice nádobí umyje, ale vydrhnout dřez už musíme sami. Většinou to vyžaduje pravidelné pečlivé čištění, aby se dřez leskl, jako by byl stále nový. Jaký efektivní čisticí prostředek použít, aby práce byla co nejméně namáhavá a netrvala dlouho?

Jak vyčistit nerezový dřez

Na pravidelný úklid dřezu si většinou nepořizujeme nic speciálního a využíváme třeba mycí prostředek na nádobí. Ten má odmašťovací schopnost, takže dokáže ze dřezu smýt usazenou mastnotu. Pokud máte doma v kuchyni nerezový dřez, i ten lze umýt mycím prostředkem na nádobí. Nebo si v drogerii pořídíte čisticí prostředek na nerez. Jestliže ale chcete ušetřit, poradíme vám, jak docílit vysokého lesku i bez speciálních čističů.

Doporučený článek:  Začátek července přeje zavařování právě sklizené úrody
Zdroj obrázku: Freepik

Využijte obyčejný rostlinný olej

Rostlinný olej se snad najde v každé domácnosti. Používá se k přípravě jídel, lze na něm smažit nebo ho přidávat do zeleninových salátů. Kupodivu jeho využití přesahuje vaření, protože ho s klidem použijete i pro čištění dřezu. Zdá se to neuvěřitelné, ale je to tak. Rostlinný olej obsahuje omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, jež prospějí nejen našemu zdraví, ale také dřezu v kuchyni. S použitím oleje se bude hezky lesknout.

Jaký rostlinný olej použít

Je vlastně jedno, jestli na vyleštění dřezu ve své kuchyni využijete rostlinný olej řepkový, slunečnicový, nebo kokosový. Záleží na tom, co máte aktuálně doma. Opravdu není zapotřebí kupovat nic navíc. Všechny budou fungovat stejně. Přitom na čištění dřezu vám postačí pouhá jedna kapka oleje.

Doporučený článek:  Jablek jsou plné pulty obchodů. Jen některá ale potěší chuťové pohárky i naše zdraví

Nejprve dřez důkladně zbavíte nečistoty. Pak olej nakapete na houbičku a pomalými pohyby ho vetřete do celého povrchu dřezu. Pamatujte si, že olej nesmíte do dřezu nalít, protože byste jím mohli ucpat odpad. Nevyužitý jedlý olej totiž patří do sběru.

Zdroj: https://www.apartmenttherapy.com/how-to-green-clean-grease-from-138621
.

Doporučené články