Rozinkový nápoj pročistí tělo a uleví přetíženým játrům

I když existuje mnoho přirozených způsobů čištění těla, odborníci na výživu doporučují hlavně jeden nápoj, který pomůže odstranit z jater přebytečné toxiny. Příprava tohoto nápoje je jednoduchá a navíc velmi levná.

Účinný detox

Čisticí procedury mohou být pro tělo velmi prospěšné a je dobré je občas praktikovat domácím způsobem. Regeneraci vyžadují především játra, která jsou zodpovědná za syntézu proteinů a čištění krve. V tomto orgánu se shromažďuje nejvíce toxinů. Pokud denní strava obsahuje mastné potraviny, alkohol a podobné nezdravé suroviny, může to vést ke špatnému stavu jater a zhoršení jejich fungování.

Doporučený článek:  Domácí koblihy jsou nadýchané a lehké. Jednoduchý recept zvládne i začátečník

Existuje mnoho zeleniny nebo ovoce, které přirozeně pomáhají vymetat toxické látky z trávicího systému. Kromě výživné stravy pomohou mimo jiné i koktejly založené na špenátu, citronu nebo okurce. Málokdo ví, že podhodnocené rozinky mají stejnou funkci. Kromě toho, že jsou bohaté na vlákninu a jsou prospěšné pro trávení, obsahují také velké množství bioflavonoidů podporujících imunitní systém.

Zdroj obrázku: Freepik

Čištění jater

Chcete-li si vyčistit játra pomocí sušených rozinek, je třeba připravit takzvaný rozinkový nápoj. Nezapomínejte na vysokou kvalitu rozinek a zkuste se zaměřit na přirozené složení bez oxidu siřičitého nebo jiných škodlivých sloučenin. Na přípravu nápoje budete potřebovat jeden šálek rozinek a půl litru horké vody. Vodu nechte vařit a zalijte jí rozinky. Počkejte pár minut a následně zalijte rozinky čistou vodou.

Doporučený článek:  Kuřecí placičky k obědu nebo večeři: Zasytí a zachutnají všem

Poté rozinky přelijte do větší misky a přidejte půl litru horké vody a nechte 24 hodin stát. Po této době je nápoj připraven k pití. Nejlepší způsob detoxikace je vypití tohoto nápoje na prázdný žaludek. Následně si dopřejte lehkou snídani, lehněte si na záda a na žaludek položte horký obklad. Tento postup opakujte 4 dny za sebou. Nepoužívejte tuto kúru více než jednou za měsíc.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/raisin-water, https://www.webmd.com/hepatitis/ss/slideshow-best-and-worst-foods-for-your-liver, https://www.medicalnewstoday.com/articles/325127, https://www.herzindagi.com/health/raisins-kishmish-water-benefits-reduces-acidity-good-for-liver-prevents-cancer-boosts-immunity-article-151440, https://www.cyruscrafts.com/blog/persian-tasty/raisins-in-water
.

Doporučené články