Šťávy plné ovoce a zeleniny osvěží v horkém létě, k tomu udrží na uzdě obávaný cholesterol

Vysoký cholesterol je častým problémem zejména ve středním věku. Čím víc masa a vysoce zpracovaných potravin se nachází ve vaší stravě, tím větší je riziko, že budete mít problémy s vysokým množstvím špatného cholesterolu (LDL). Jak ho snížit pomocí přírodních prostředků? Potřebovat budete jen spolehlivé recepty na zdravé šťávy, které zlepší vaše zdraví.

Šťáva z granátového jablka nebo artyčoku

Šťávu z granátového jablka najdete snadno v obchodě. Můžete si ji také vyrobit. Stačí oloupat ovoce a semínka vhodit do odšťavňovače nebo mixéru. Semínka jednoduše rozmixujte a pijte jako nápoj. Když přidáte čerstvou mátu a jablko, získáte mnohem lepší chuť.

Doporučený článek:  Alergie na vejce se může projevit kdykoli. Při těchto příznacích je namístě vyhledat lékaře

V případě artyčoku se spolehněte na hotovou, kupovanou artyčokovou šťávu. Odměřte 30 ml a přidejte plochou lžičku medu, šťávu z půlky citronu a hrst špenátu nebo petrželky. Poté šťávu ihned vypijte, abyste získali nejlepší výsledky.

Zdroj obrázku: Freepik

Kapustová a špenátová šťáva

Kapusta je velmi zdravá a patří mezi superpotraviny. Přidat ji můžete do salátů nebo smoothie. Skvěle bude chutnat v kombinaci s jablky, citronem a mrkví. Stačí, když do mixéru vložíte hrst listů kapusty, nakrájené jablko, šťávu z poloviny citronu a dvě mrkve.

Špenát obsahuje obrovské množství vitamínů a minerálů. K hrstce špenátových listů přidejte jablko, jeden pomeranč nebo hrušku, šťávu z poloviny citronu, dva řapíky celeru a kousek čerstvého kořene zázvoru. Vše vložte do odšťavňovače nebo mixéru a vychutnejte si vynikající šťávu.

Doporučený článek:  Rajčatová šťáva pročistí organismus, usnadní hubnutí a předejde rakovině. Stačí vypít sklenici denně

Šťáva z červené řepy

K červené řepě přidejte citron, jablko a mrkev. Od každé suroviny kousek. Vše vložte do odšťavňovače nebo mixéru a vychutnejte si chuť šťávy. Nezapomeňte ji pít pomalu a chvilku na konzumaci počkejte, jinak můžete riskovat nevolnost a zažívací potíže. Každá z těchto šťáv vám pomůže snížit cholesterol, ale posílí celkově vaše zdraví, protože tělo získá mnoho vitamínů a minerálů.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/what-is-the-best-drink-to-lower-cholesterol
.

Doporučené články