Proti zápachu v koši lze využít sůl nebo jedlou sodu

Léto je tu a s ním i teplo. Ačkoli má tento fakt pro většinu lidí pozitivní konotace, existují i nevýhody. Jedním z nich je vliv vysokých teplot na popelnice, koše a odpad celkově. Okolní podmínky rozklad zejména biologických odpadků urychlují a kontejnery či celá kuchyň se tak pro nás mohou stát velmi nepříjemným místem. Přitom ale existuje několik naprosto jednoduchých řešení, která vás zápachu i nepříjemných návštěvníků, jako jsou třeba mouchy, zbaví. Stačí použít běžné kuchyňské ingredience.

Kuchyňská sůl jako pomocník při řešení problému zapáchajícího koše

Kuchyňská sůl neboli chlorid sodný je jednou z běžných surovin, které pro osvěžení odpadu můžete použít. Její aplikace je navíc velice snadná. Stačí jí posypat dno koše. Vlastnosti chloridu sodného zapříčiní to, že na sebe naváže volnou vodu či jiné tekutiny. Proto také sůl v kuchyni často hrudkovatí, pokud je doma vlhko. Tekutina je také faktor, který urychluje hnití věcí v koši či popelnici, a to pak často způsobuje zápach. Když tekutinu sůl nasaje, tomuto procesu zamezíte. Zápach nebude přítomen a mouchy na odpadky nepůjdou. Kuchyň se tak opět stane příjemným místem.

Doporučený článek:  Odpadní mušky se často zabydlují v kuchyňském dřezu
Zdroj obrázku: Freepik

Jedlá soda pohlcuje jak vlhkost, tak pachy

Jedlá soda je další z kuchyňských surovin, které nabízí podobné vlastnosti jako sůl, tudíž zvládá účinně pohlcovat okolní vlhkost. Opět jí stačí dno posypat, ovšem nezapomínejte na pravidelné vyměňování, aby byl účinek trvalý, a ne pouze dočasný. Soda má navíc ještě deodorizační efekt, tudíž výborně pohlcuje pachy.

Pravidelná péče je základ

Samozřejmě i když použijete tyto tipy a triky, je pořád důležité pamatovat na to základní a to je pravidelné vynášení koše a vyvážení popelnic. Právě tato činnost je v boji proti zápachu a mouchám nejúčinnější. Je tak dobré chodit v létě s košem více než v zimě.

Zdroj: https://blog.helpling.com.au/8-ways-to-combat-nasty-smells/
.

Doporučené články