Přírodní barvení velikonočních vajíček: krásné tóny dodá cibule, káva nebo špenát

Čas Velikonoc se rychle blíží a s ním také období barvení vajíček. Můžete je mít pro koledníky, pro rodinu nebo jen na okrasu. V každém případě na jejich barvení nemusíte používat žádnou chemii. Bohatě vám postačí ingredience, které máte v kuchyni. Dáme vám hned pět tipů, díky kterým budete mít nádherně barevná vajíčka bez použití jakékoli chemie.

Cibulové slupky

Z cibulových slupek budete mít nádherně hnědá vajíčka se zajímavým vzorem. Tato metoda je nejoblíbenější a používaly ji i naše babičky. Navíc za to nezaplatíte ani korunu navíc, protože cibuli doma jistě používáte do každého jídla. Stačí, když slupky nebudete vyhazovat a použít můžete i slupky z červené cibule.

Doporučený článek:  Většina lidí ji rovnou vyhazuje. Banánovou slupku lze přitom ještě skvěle zužitkovat

Červená řepa

Chcete-li růžová nebo téměř fialová vajíčka, použijte červenou řepu. Vajíčka uvařte s nastrouhanou červenou řepou a malým množstvím octa. Díky tomu se barva lépe uchytí na skořápce. Na výrobě tímto způsobem není nic těžkého a syrová řepa není vůbec drahá.

Zdroj obrázku: Freepik

Kurkuma

Pro žlutá vajíčka použijte kurkumu. Toto indické koření má velmi výraznou barvu, kterou přeneste také na uvařená vajíčka. Stačí, když do vody při vaření vajíček přidáte dostatečné množství kurkumy. Výsledek bude světle žlutý nebo i tmavší podle toho, kolik koření použijete.

Doporučený článek:  Pěstování domácích okurek podpoří vhodná podpěra a přátelské rostliny v záhoně

Káva nebo čaj

Černý čaj nebo káva vám přinese nádherně zlatou nebo hnědou barvu. Stačí, když je uvaříte v kávě nebo v čaji. Všechny tyto postupy jsou velmi jednoduché, levné a přinesou vám velmi přirozený vzhled velikonočních vajíček. A budete mít hotovou výzdobu během chvilky.

Špenát

Přírodní zelenou barvu získáte ze špenátu. Do vody k vajíčkům přidejte špenát a voda bude během chvilky zelená. A nakonec budou nádherně zelená také vajíčka. Krásný odstín získáte velmi jednoduše a dekorace budou mít velmi přirozenou barvu, aniž byste museli použít barvivo. Připravte si všechny tyto metody a získáte celou paletu nádherné velikonoční výzdoby.

Zdroj: https://www.allrecipes.com/article/natural-easter-egg-dyes/
.

Doporučené články