Přesolenou omáčku zachrání voda, cukr nebo škrob

Každému se někdy stane, že mu ujede ruka se solí. Omáčka bude nepoživatelná, když ji tak necháte. Dobrá zpráva je, že si s tím můžete poměrně snadno poradit. Existuje několik metod, které vám pomohou s přesolenou omáčkou. Jestli někdy budete mít tento problém, můžete vyzkoušet jednu z těchto zajímavých metod. Dáme vám jich na výběr hned několik.

Omáčku nařeďte

Jednoduchou možností, jak vyrovnat slanou chuť, je přidat více tekutiny. Nemusí se jednat jen o vodu. Pro více chuti použijte vývar, rajčatovou omáčku, smetanu, kokosové mléko nebo další ingredience, které jste použili v omáčce. Postupně přidávejte a ochutnávejte.

Doporučený článek:  Příznaky kocoviny zmírní dostatek tekutin, odpočinek a některé potraviny

Přidejte kyselinu

Kyselá chuť může stáhnout příliš mnoho soli v omáčce. Použijte citronovou šťávu nebo ocet. Přidávejte kyselé suroviny pomalu a neustále ochutnávejte, abyste získali nejlepší chuť omáčky. Buďte velmi opatrní, jinak bude omáčka příliš kyselá a stejně si nepochutnáte.

Zdroj obrázku: Freepik

Přidejte cukr

Tohle je pravděpodobně naprosto logická rada. Jednoduše přidejte do omáčky cukr, díky kterému se zbavíte slané chuti. Také v tomto případě musí být opatrní, protože jinak bude omáčka příliš sladká. Někdo ji tak má rád (hlavně děti), ale každému to vyhovovat nebude.

Doporučený článek:  Tipy pro chutné a úsporné vaření na plynovém sporáku

Škrob zachrání situaci

Škrob smíchaný s vodou je ideální možností pro omáčky, které chcete zahustit a zároveň stáhnout jejich slanost. Přidejte tuto směs do omáčky a vařte, dokud nebude krásně hustá. Množství soli v omáčce se přirozeně sníží a vy si pochutnáte na vyvážené chuti svého pokrmu.

Vyrovnejte chuť dalšími surovinami

Nemáte rádi příliš výraznou chuť soli? Přidejte do omáčky další ingredience. Zelenina, byliny nebo další koření pomůže s tím, že sůl tolik neucítíte. U všech metod je klíčové, abyste omáčku neustále ochutnávali. Jedině tak nakonec dosáhnete chuti, která pro vás bude dokonalá. Přejeme hodně štěstí, až příště přesolíte své jídlo. A dobrou chuť!

https://www.southernliving.com/food/dish/soup/how-to-fix-salty-soup
.

Doporučené články