Při trávicích potížích uleví nejlépe oblíbené bylinky. Zaženou nevolnost i pálení žáhy

Nejen vánoční ochutnávání všech druhů cukroví, koláčů a jednohubek je jednoduchý způsob, jak přijít k zácpě. Mimo zácpu je také velmi snadné mít zažívací potíže a bolesti žaludku. Během volných dní málokdo odmítne další kus tvarohového koláče nebo porci knedlíků. Mějme tedy na paměti, jakými způsoby je možné se vyrovnat s problémy souvisejícími s přejídáním. Po jakých bylinných směsích stojí za to sáhnout, aby se našemu zažívacímu traktu ulevilo?

Těžko od žaludku

Mastné potraviny v kombinaci se sladkostmi, které se objeví na slavnostním stole, budou lákat každého. Zatímco jíst je v mírném množství nepřinese žaludeční potíže, přejídání může skončit nepříjemnou záležitostí. Příznaky, které doprovázejí mnoho lidí po svátečním hodování, nejsou nejpříjemnější a jsou reakcí na konzumaci příliš velkého množství ne příliš zdravého jídla, včetně mastných a těžko stravitelných potravin.

Doporučený článek:  Nenechte stres vyhrát. Bylinky sníží jeho hladinu přirozeně a na dlouhou dobu
Zdroj obrázku: Freepik

Potíže postihující trávicí soustavu

V nejhorších případech se po slavnostním obžerství objeví:

  • pálení žáhy,
  • nevolnost,
  • nadýmání,
  • bolest žaludku,
  • pocit těžkosti,
  • zácpa.

V takovýchto situacích přicházejí na záchranu různé druhy čajů a bylinných výtažků. Látky obsažené v těchto nápojích zmírňují příznaky a zlepšují práci trávicího systému. Bylinné a přírodní metody jsou oceňovány pro své účinné působení již léta, takže budou fungovat i během svátků a těsně po nich.

Co pít pro zlepšení problémů trávicího systému?

Na práci trávicího systému pozitivně působí známá máta peprná. Bude fungovat dobře po přejedení a na zažívací problémy. Infuze máty urychlí střevní peristaltiku, stimuluje sekreci trávicí šťávy, a tím pomůže v boji proti následkům přejedení. Bude to fungovat i v případě plynatosti.

Doporučený článek:  Bylinky a listovou zeleninu udrží správné skladování déle čerstvé

Nemůžeme zapomenout na heřmánek. Výluh připravený na základě sušených kvítků heřmánku pomůže v boji proti bolesti žaludku, zácpě, poruchám trávení a pálení žáhy. Během dnů volna a hodování proto může být heřmánek nepostradatelný.

Fenykl může být také užitečný. Tento bylinný nálev se podává již malým dětem. Pozor by si na použití fenyklu měli ale dát těhotné ženy a diabetici. Právě fenykl se dokáže zbavit nepříjemné plynatosti a mimochodem zlepší také práci žaludku.

Zdroj: https://kobieta.interia.pl/porady/news-remedium-na-wszelkie-dolegliwosci-poznaj-cudowna-moc-rumiank,nId,6139713, https://porady.interia.pl/diety-i-odzywianie/news-mieta-pieprzowa-wlasciwosci-i-zastosowania,nId,4907193
.

Doporučené články