Kouzelné koření vytvoří doma jedinečnou atmosféru. Příjemná vůně zároveň vyžene nepříjemný hmyz

Skořice a hřebíček patří mezi magické koření, které bývá spojováno se zimním obdobím, protože se přidává do cukroví, sladkostí nebo horkých alkoholických i nealkoholických nápojů. Tyto dva druhy koření mají pestré využití v gastronomii, protože dodají chuť též masu nebo rybám. Právě neotřelé chutě a vůně jsou přednosti, kterými se pyšní. Navíc se používají v lidovém léčitelství pro své antiseptické, antibakteriální a antivirové účinky. A co víc? Jsou též prostředkem pro svěží obývák a čistější koupelnu!

Domácí přírodní pot-pourri

Osvěžovač vzduchu spolu s krásnou dekorací z přírodních materiálů, to je pot-pourri, které je v domácnostech čím dál oblíbenější. Prodává se v obchodech s nábytkem i v supermarketech, ale připravené svépomocí má ještě větší kouzlo. Do skleněné nebo keramické nádoby se vloží různé druhy přírodních materiálů, které obsahují vonné esence, jako jsou plátky sušených citrusů, růžové kvítky, květy z jasmínů nebo levandule. Právě do těchto vonných aranžmá se hodí přidat též hřebíček a skořici, které fungují jako osvěžovač vzduchu s antibakteriálními účinky.

Doporučený článek:  Dřevěné vařečky potřebují správnou péči
Zdroj obrázku: Freepik

Koření do koupelny

Pot-pourri se hodí do obytných místností, v koupelně se vzhledem k vysoké vlhkosti vzduchu nedoporučuje skladovat sušené květy nebo ovoce, protože mohou navlhnout nebo plesnivět, případně je nutné dohlédnout na pravidelné větrání a častou výměnu obsahu nádoby. Hřebíček a skořice ale v koupelně najdou ještě jedno využití, protože se kousky mohou položit na malé talířky a nechat rozvonět, nadto pomohou odradit stříbrné rybenky od pobytu v této místnosti.

Rybenky rychle zmizí

Po rozsvícení v koupelně rychle mizí a hledají úkryt. Jistě každý zná malé tvorečky, kteří připomínají rybičky. Nejedná se o rybičky, nýbrž o hmyz, který má stříbrnou barvu a lze jej jen těžko vypudit z koupelny. Pro člověka není nebezpečný, ale může okousávat papír a knihy, protože umí trávit celulózu i lepidlo. Rybenky nesnáší pachy, přičemž vůně skořice a hřebíčku s přídavkem levandule jim vysloveně vadí. Stačí proto nasypat směs do plátěného sáčku nebo položit na talířek a nechat působit v koupelně, během několika dní rybenky zmizí. Kromě sypkého koření je možné použít též éterické oleje, případně přidat pár kapek do vody na mytí podlahy.

Zdroj: https://everydaylaura.com/2019/11/04/how-to-make-orange-cinnamon-clove-potpourri/
.

Doporučené články