3 oblíbené nápoje, které nemocným ledvinám jen přitíží: tento seznam nikoho nepotěší

Na ledviny během dne většinou nemyslíme. Problém nastává, když s tímto orgánem něco není v pořádku. Při onemocnění ledvin je základem správná dieta. Proto si dávejte pozor i u nápojů, které konzumujete. Hodně z nich ledvinám škodí, a pokud je nechcete vyřadit z jídelníčku úplně, měli byste je alespoň omezit na minimum.

Pivo a jiné lihoviny

I když mnozí chtějí vidět pivo jako sycený čaj, je to alkoholický nápoj a jedním z nejčastěji reprodukovaných mýtů je, že pivo čistí ledviny. Je však na čase zapomenout na tuto pohádku. Pivo má diuretický účinek a to by měla být dostatečná informace. Tento alkoholický nápoj nemůže podporovat detoxikaci těla, protože sám obsahuje řadu látek škodlivých pro zdraví.

Doporučený článek:  Sledě patří mezi nejzdravější ryby. Riziko přináší ty nakládané, objevit se může také alergie

Je nepravděpodobné, že pití piva jednou za čas zničí vaše zdraví. Nestojí však za to, aby se pití piva stalo pravidelným rituálem podporovaným nelogickým mýtem o zdravotních vlastnostech tohoto nápoje. Pivo, stejně jako jakýkoli jiný alkohol, zvyšuje tlak, což má také negativní vliv na práci ledvin.

Zdroj obrázku: Freepik

Káva a mléko

Kofein obsažený v kávě má ​​močopudný účinek. Malá černá káva, pitá v přiměřeném množství, neohrožuje stav ledvin. Kompulzivní konzumenti kávy by však měli vědět, že nadměrné pití kávy může zhoršit funkci ledvin a zvýšit riziko renálních kamenů. Umírněnost, a dokonce i vzdání se konzumace kávy by měli vážně zvážit lidé geneticky zatížení nefrologickými chorobami.

Doporučený článek:  Tekutý poklad, který zastaví stárnutí: Lněný olej patří k tomu nejcennějšímu, co svému tělu dát

Mnoho lidí věří, že mléko je nezbytné pro zdraví těla, koneckonců oplývá vápníkem, který je stavebním kamenem kostí. Faktem je, že vápník lze získat z mnoha dalších potravin a kravské mléko se stalo jednou z nejkontroverznějších potravin naší doby. Nesporně to není nápoj, který by měli konzumovat lidé s ledvinovou dysfunkcí. Při onemocněních ledvin musíte omezit přísun vápníku. Když nefungují správně, zvyšuje se koncentrace vápníku v moči, což zvyšuje riziko ledvinových kamenů. Mléko je pokladnicí bílkovin, jejichž spotřeba musí být omezena při téměř každé dysfunkci ledvin.

Zdroj: https://academic.oup.com/ajcn/article/104/6/1712/4668584, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7293206/, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6057809/, https://www.maxhealthcare.in/blogs/beer-for-kidney-stones, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6826793/, https://www.kidney.org/content/10-common-habits-that-may-harm-your-kidneys, https://cs.wikipedia.org/wiki/Ledvina, https://mcnat125-7.med.nyu.edu/conditions/kidney-disease-in-adults/treatments/lifestyle-changes-for-kidney-disease-in-adults
.

Doporučené články