Poprvé jsem vyzkoušela samoobslužnou pokladnu. Kdybych si stoupla do fronty ke klasické, už jsem dávno doma

Má to být rychlejší, jednodušší a komfortnější. Tak to tedy ne. Alespoň z mého pohledu. Poprvé jsem vyzkoušela samoobslužnou pokladu a vím, že to bylo naposledy. Rozhodně to nemělo takový pozitivní efekt, jak jsem očekávala. Kdybych se postavila do klasické fronty k pásu, k pokladní, budu mít vše namarkováno mnohem rychleji a dříve.

Pojďte na samoobslužnou pokladnu

Běžně mířím ke klasické kase tam, kde je nejmenší fronta. Najednou jsem ale slyšela: „Pojďte na samoobslužnou pokladnu.“ Jedna z pracovnic supermarketu mě lákala na tuto možnost, tak jsem se rozhodla, že ji zkusím. Teď už dobře vím, že to byla chyba.

Problém 1: Hledání pečiva

Kdyby měl obchod v nabídce jenom pár druhů pečiva, bylo by to snazší. Když ale nevíte, jak se ten dalamánek, rohlík či chléb, co máte v sáčku, přesně jmenuje, máte problém. Musíte pátrat podle obrázku a nakonec si zavolat obsluhu, aby vám poradila. Nic jiného mi v danou chvíli prostě nezbylo.

Zdroj obrázku: Freepik

Problém 2: Nesedící váha

Pokud jdete nakupovat s dítětem, rozhodně mu kousek pečiva nedávejte. Ve chvíli, kdy nakouše, nebo dokonce sní celý rohlík, vám nebude u samoobslužné pokladny sedět váha zboží. Celý proces se sekne a vám nezbývá nic jiného než znovu volat obsluhu, která vše manuálně potvrdí. A vy můžete pokračovat.

Doporučený článek:  Med podpoří srdce a celý oběhový systém. Jeho účinky nepřestávají odborníky překvapovat

Problém 3: Nutnost schválení

Jen jediná flaška s pivem v nákupu a máte problém. Opět musíte volat obsluhu, která vám odklikne, že došlo k prokázání věku. Ale pozor, nejde jenom o alkohol. Kupovala jsem také čistič toalety a muselo se dělat to stejné. Obsluha musela potvrdit, že si to kupuje opravdu dospělý člověk, a ne dítě. Prý je to kvůli bezpečnosti.

Problém 4: Platba

Pokud si jako já nevšimnete toho, že jste na samoobslužné pokladně, kde se dá platit jenom kartou, můžete mít problém. Já chtěla primárně použít hotovost, ale to bych musela stát u jiné kasy, v jiné řadě. Tady to šlo jen kartou. Peníze jsem na ní měla, ale kdo nemá, ten by si musel nechat celý nákup stornovat a znovu přemarkovat.

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek Kláry K.

.

Doporučené články