Jakými způsoby můžete zlepšit svou náladu?

Zimní nálady jsou většinou pochmurné. Venku je nedostatek slunce, proto bychom do svého jídelníčku měli přidat potraviny, které nám zlepší náladu. Není to ale bohužel jen o potravinách, budete muset také přepnout v hlavě a říct si, že špatnou náladou nic nevyřešíte. Raději se tak zaměřte na rady neurologů, kteří poradí, co jíst na dobrou náladu.

Depresivní nálada? Vhodnými potravinami ji eliminujete

Duševní pohoda se dá vylepšit mnoha potravinami, odborníci uvádějí především vejce, tučné ryby nebo vlašské ořechy. Zimní období je pro každého zkouškou. Většinou nemáme dobrou náladu kvůli tomu, že je brzy tma, před den já málo slunečního světla a mnoho lidí se těší na jarní měsíce. Do mrazu se nám většinou nechce, a tak mnoho lidí nejen depresemi, ale také se může objevit nadváha kvůli nedostatku pohybu. Úpravou stravy si ale můžete pomoci k lepší náladě.

Doporučený článek:  Bramborové karbanátky s čerstvým koprem a česnekem

Ztracenou rovnováhu najdete v potravinách, které obsahují tryptofan, který zlepší náladu a zbaví vás stresu. Vylepší se také kvalita spánku. Pro začátek si dopřejte dostatek vajec, protože ta vám ráno dodají nejen energii, ale také živiny, které potřebuje. Obsahují spoustu bílkovin a také cholin. Ten ovlivňuje zdraví nejen mozku, ale i nervového systému.

Dejte si také sýry nebo tofu, vhodné jsou i výrobky ze sóji

Pokud máte nízkou hladinu cholinu, možná máte i úzkosti. Zdrojem této látky jsou také sýry, výrobky ze sóji nebo tofu. Tyto potraviny nejen uleví od projevů depresí nebo úzkostných stavů, ale zároveň mám dodají energii a další cenné živiny. Ryby bychom měli jít alespoň 3x týdně, ale mnoho lidí tak nečiní. Jsou ale plné nejen omega-3 mastných kyselin, ale také vitaminu D, který nám přes zimu chybí.

Doporučený článek:  Velké množství tuku prospěje. Stačí sáhnout po oblíbeném ovoci, bát se ho nemusí ani diabetici

Ten souvisí také se zhoršenou náladou. Semínka, ať dýňová, slunečnicová nebo lněná, také pomohou k lepší náladě, a navíc zlepší také trávení. Zlepšíte si koncentraci, paměť a tělu dodáte energii.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/mood-food
.

Doporučené články