Pravý med poznáme podle typických znaků

Po mnoho let všichni víme, že med má mnoho zdravotních benefitů. Můžete ho využít hlavně během nemoci, protože obsahuje plno vitamínů. Možná proto patří mezi nejčastěji padělané výrobky na světě. Mezi další patří také olivový olej nebo mléko. Naštěstí v případě medu to můžete poměrně jednoduše poznat a investovat své peníze do medu, který je pravý a přinese vám úžasnou chuť i pevné zdraví.

Poznejte pravost medu podle druhu

Pravost medu poznáte u každého druhu trochu jiným způsobem. Musíte se proto dívat nejen na chuť, vůni a vlastnosti, ale také na jeho druh. Včelaři vám s tím rádi poradí. Řepkový med musí být v tekutém stavu čirý nebo lehce zabarvený. Brzy nastane krystalizace, po které se zbarví do bílé nebo krémové barvy. Navíc v něm přímo ucítíte vůni řepky.

Doporučený článek:  Mast z arniky je zázrak, který můžete zažít. Pokožka bude opět zářit

Vícekvětý med má velmi jasnou a zároveň jemnou chuť. Pokud se sklízí v létě, může být tmavší s ostřejší chutí. Jestli máte chuť na akátový med, hledejte ho podle barvy, vůně i chuti. Barva musí být v tekutém stavu lehce žlutá. Po krystalizaci bude bílý nebo světle žlutý. Vůně je velmi výrazná a chuť velmi sladká. Neměli byste cítit žádné hořké ani kyselé tóny.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak to poznat u dalších druhů?

Velmi oblíbený je lipový med, který může mít žluté až jantarové zbarvení. Jeho chuť může být velmi silná i trochu hořká, takže se toho nezalekněte. Na druhou stranu medovicový med je úplně jiný. Má velmi tmavou, hnědou nebo zelenou barvu. Chuťově je velmi ostrý a výrazný. Dokonce v něm někdy můžete cítit chuť i vůni pryskyřice.

Doporučený článek:  Sardinky doporučují odborníci více než jiné druhy ryb

Nemusíte se ale řídit jen podle těchto parametrů. Po koupi nebo při zkoušce medu stačí vzít čajovou lžičku a vložit ji do sladké hmoty. Potom ji ponořte do studené vody. Pravý med se rozpouští pomalu a nerovnoměrně, protože v něm není tolik cukru. Na druhou stranu falešný med je plný cukru, a proto se rozpustí velmi rychle.

Zdroj: https://justbeehoney.co.uk/blogs/just-bee-honey-blog/what-is-fake-honey-and-how-to-spot-it
.

Doporučené články