Pravidelné čištění udrží myčku dlouhé roky funkční a svěží

Myčka nádobí je neskutečně užitečným spotřebičem, zejména v početné domácnosti. Udržení čisté myčky by mělo být v zájmu všech, kdo ji vlastní. Zanedbání péče o myčku může vést k tomu, že nádobí nebude tak čisté ani lesklé. Nemusíte investovat do drahých čisticích prostředků, stačí využít podomácku vytvořené čisticí prostředky.

Domácí prostředky jsou účinnější

Na myčce není vhodné šetřit. Určitě se vyplatí dívat se po kvalitě. Proto je důležitá péče o myčku. V obchodech najdeme velké množství různých prostředků, díky kterým zůstane myčka čistá. Mají ale jednu nevýhodu, nejsou totiž tak účinné jako domácí čisticí prostředky a ještě navíc jsou drahé. Naopak domácí čisticí prostředky jsou dostupné a levné.

Doporučený článek:  Těsto na palačinky vylepší vařící voda. Těsto bude nadýchané a vláčné

Myčku čistěte pravidelně, abyste dosáhli co nejlepších výsledků a nemuselo vás tak čekat náročné čištění po delší době. Při čištění myčky alespoň jednou měsíčně se vyvarujete nepříjemností, jakými mohou být vodní kámen nebo nepříjemný zatuchlý zápach. Obojí má totiž velký vliv na výsledný proces mytí a může také ovlivnit samotné nádobí po skončení mycího cyklu. Rozhodně nevkládejte do myčky materiál, který tam nepatří.

Zdroj obrázku: Freepik

Vsaďte na klasiku

Stejně jako při úklidu tak i zde se vyplatí sázka na klasiku. Mezi domácí prostředky vhodné pro čištění patří:

  • ocet,
  • jedlá soda,
  • kyselina citronová.
Doporučený článek:  Květáku se mnozí zbytečně vyhýbají. Zkušení kuchaři znají trik, který ho během vaření zbaví zápachu

Pro vyčištění nejrůznějších zákoutí a míst uvnitř myčky skvěle poslouží kartáček na zuby. Kyselina citronová skvěle provoní vnitřek myčky, zatímco jedlá soda pohltí veškerý zápach. Použijte dvě lžíce jedlé sody, nasypte dovnitř a vydrhněte. Použitím octa vydezinfikujete myčku, provází ho ale typický zápach.

Čistá myčka je klíčem k dlouhověkosti

Pravidelná údržba je nesmírně důležitou činností, co se týče funkčnosti a dlouhověkosti spotřebiče. Pokud zanedbáte její údržbu a čištění, přispějete k tvorbě vodního kamene a nepříjemného zápachu, jež negativně ovlivňují správnou funkci tohoto spotřebiče. Vyzkoušejte některý z výše uvedených domácích čisticích prostředků.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-clean-the-dishwasher-1900465
.

Doporučené články