S ucpaným odpadem pomůže ocet, jedlá soda nebo aspirin

Jen si představte, co všechno musí projít potrubím ve vaší domácnosti. Jsou to různé nečistoty z kuchyně nebo koupelny. V ní odpad nejčastěji ucpávají vlasy a vousy. Jedná se o organický materiál, který zablokuje trubky, jež se stanou pro vodu neprůchozí. Pak nezbyde nic jiného než se postarat o jejich zprůchodnění. Dokonce ani na to nemusíte volat instalatéra. Určitě si s tím díky našemu návodu poradíte vlastními silami.

Louh neboli hydroxid sodný

V drogeriích se pro čištění odpadů prodává chemický prostředek – hydroxid sodný, známý i pod označením louh. Většinou bývá ve formě malých granulí. Jeho použití je poměrně jednoduché. Příslušné množství granulí se nasype do odpadu, zalije horkou vodou a nechá se asi půl hodiny působit. Pak se odpad dobře propláchne studenou vodou. V případě potřeby je možné postup opakovat.

Doporučený článek:  Vaření v mikrovlnné troubě: rychle připravíme přílohu nebo dezert
Zdroj obrázku: Freepik

Ocet s jedlou sodou

Pochopitelně se může stát, že doma na čištění odpadu zrovna nebudete mít po ruce chemický prostředek. Mít ucpaný odpad je ale hodně nepříjemné. Ne, nemusíte volat instalatéra. Stačí, když smícháte tři ingredience, které se ve vaší domácnosti určitě najdou:

  • 1 hrnek octa,
  • 1/2 hrnku jedlé sody,
  • 1 hrnek horké vody.

Jako první nalijte do odpadu (v koupelně nebo v kuchyni) horkou vodu. Pak přidejte ocet a nakonec jedlou sodu. Pozor, směs bude pěnit. Nechte působit asi půl hodiny. Potom odpad dobře propláchněte velkým proudem studené vody, aby se vypláchly všechny usazeniny. Nyní by měl být odpad opět průchozí. Pokud ne, dá se postup opakovat.

Doporučený článek:  Inspirace pro podzimní grilování a pečení na otevřeném ohni

Aspirin s vodou

Obdobou výše uvedené metody je použití aspirinu a horké vody. Do odpadu nasypete pár rozdrcených tablet tohoto prášku a zalijete horkou vodou. I on by měl potrubí zprůchodnit. Je to náhradní řešení, ale také pomáhá.

A jak předcházet ucpanému odpadu? V koupelně byste se měli vyvarovat toho, aby do něj odcházely vlasy nebo vousy.

Zdroj: https://www.nytimes.com/wirecutter/guides/how-to-clear-a-clogged-drain/
.

Doporučené články