Poznejte tradiční vánoční recepty z různých koutů světa

Vánoce jsou spojeny s mnoha tradičními pokrmy a recepty z různých částí světa. Zde je přehled některých tradičních vánočních receptů z různých koutů světa:

 1. USA – Pečený krůčok: V USA je vánočním klasikem pečený krůčok nebo krocan plněný nádivkou, obvykle z kukuřičného chleba. Tento pokrm je často podáván s bramborovým pyré, brusinkovou omáčkou a dalšími přílohami.
 2. Velká Británie – Christmas Pudding: Vánoční pudink je tradičním dezertem v Británii. Jedná se o bohatý pudink plný sušeného ovoce, koření, brandy a zahřátého rumu. Je často sloužen po celé Adventní období a je zvykem zapalovat ho před podáváním.
 3. Itálie – Panettone: Panettone je italský vánoční pečivo, které má podobu velkého kulatého koláče. Obsahuje sušené ovoce, citronovou kůru a je nádherně vláčné a voňavé.
 4. Španělsko – Turron: Turron je tradiční španělský dezert vyrobený z mandlí, medu a bílého cukru. Je dostupný ve dvou hlavních verzích – tvrdý (turron duro) a měkký (turron blando).
 5. Německo – Bratwurst a Zelí: V Německu jsou vánoční trhy plné lahodných pokrmů, včetně grilovaných bratwurstů a nádivky z červeného zelí. Mnoho lidí také miluje vianoční kořeněné sušenky zvané Lebkuchen.
 6. Švédsko – Julbord: V Švédsku je tradiční vánoční stůl nazýván Julbord. Obsahuje několik druhů uzenin, ryb, šunku, masového škubánku a nespočet druhů nádivky, chlebů a sladkostí.

  Zdroj obrázku: Freepik
 7. Mexiko – Tamales: Tamales jsou tradičním mexickým jídlem na Vánoce. Jedná se o těsto vyrobené z kukuřičné mouky, které je plněné různými náplněmi, jako jsou kuřecí, sýr nebo masa.
 8. Francie – Bouillabaisse: V jižní Francii je tradicí podávat bouillabaisse, což je rybí polévka s různými druhy mořských plodů a aromatickými bylinkami. Je to tradiční jídlo na Vánoce v Provence.
 9. Rusko – Olivye: Olivye je tradiční ruský salát z vařených brambor, mrkve, klobásy, kvašeného zelí, okurky, cibule a majonézy. Tento salát je často podáván na vánočním stole.
 10. Řecko – Baklava: Baklava je sladký dezert vyrobený z tenkých vrstev těsta, vlašských ořechů a medu. Je oblíbeným dezertem na Vánoce v Řecku.
 11. Japonsko – KFC na Štědrý den: V Japonsku je tradicí jíst kuřecí stehna a další pokrmy od KFC na Štědrý den. Tato zvláštní tradice začala v 70. letech a stala se velmi populární.

Toto jsou jen některé z mnoha tradičních vánočních receptů a pokrmů z různých částí světa. Každá kultura má své vlastní jedinečné vánoční tradice a chutě.

Zdroj: https://www.edreams.com/blog/christmas-recipes-around-the-world/
Doporučený článek:  Houby shiitake obohatí pokrmy o exotickou chuť a dávku vitamínů. Jsou netradiční alternativou masa
.

Doporučené články