Poznejte cibuli ještě jiným způsobem. Čaj ze slupek bude skvělý parťák do sychravých dnů

Cibule jednoznačně patří mezi nejzdravější druhy zeleniny na světě. Na podzim a v zimě byste ji měli konzumovat více, protože posiluje imunitní systém. Nemusíte ji ale jen přidávat do jídla. Stejně dobré jsou i domácí sirupy a tinktury. Po domácím čaji z cibulových slupek by měli sáhnout všichni lidé, kteří chtějí přirozeně posílit svou imunitu. Recept je přitom velmi jednoduchý.

Jaké účinky má cibule na lidský organismus?

Léčivé vlastnosti cibule jsou známé již po staletí. Tato zelenina vždy byla základem pro lidové léčitelství. A využít ji tak můžete i dnes. Cibule obsahuje hodně vitamínů a minerálů, které pomáhají v boji proti kašli, onemocnění dýchacích cest nebo nachlazení. Snižuje také krevní tlak, cholesterol, zabraňuje vzniku krevních sraženin a aterosklerózy.

Doporučený článek:  Cheesecake sestry Anastázie: božské spojení tvarohu a rozinek se rozplyne na jazyku

Recept na domácí cibulový sirup

Nejoblíbenější metodou, jak získat nejvíce vitamínů z cibule, je sirup proti kašli. Potřebujete 2 střední cibule (najemno nakrájené), které vložíte do sklenice o objemu 400 ml. Přidejte 4 lžíce čirého tekutého medu nebo 4 lžíce třtinového cukru. Vše smíchejte, sklenici zavřete a nechte 2–3 dny odstát. Potom směs přeceďte a přelijte do samostatné sklenice. Sirup skladujte v lednici až 2 týdny.

Zdroj obrázku: Freepik

Čaj z cibulových slupek má neuvěřitelné vlastnosti

Úžasnou možností je také čaj z cibulových slupek. Výhodou je, že zpracujete cibulový odpad. Omyté slupky vložte do hrnce a zalijte vroucí vodou. Po 5 minutách nálev sceďte a čaj vypijte každý večer před spaním. Je to velmi jednoduché a zároveň extrémně efektivní. Získáte všechny vitamíny a minerály, aniž byste museli kupovat cibule jen pro tyto účely.

Doporučený článek:  Dokonale nadýchané palačinky díky jediné ingredienci navíc. Po sladké dobrotě se jen zapráší

Čaj z cibulových slupek posiluje organismus, zmírňuje projevy alergie, snižuje krevní tlak a má velmi pozitivní vliv na budování svalů. Proto byste ho měli pít i v případě, že chcete v posilovně nabrat svalovou hmotu. Navíc budete mít silnější imunitní systém a zlepší se celé vaše zdraví. Během podzimu a zimy budete díky tomu chránění před nachlazením a dalšími nemocemi.

Zdroj: https://food.ndtv.com/health/6-onion-peel-tea-benefits-thatll-convince-you-to-save-those-onion-skins-2299316
.

Doporučené články