Domácí brusinkový džus si zamilujete. Chutná úžasně, k tomu posílí srdce i mozek

Brusinkový džus obsahuje spoustu vitaminů a snadno si ho můžete připravit sami doma. Nepotřebujete k tomu žádné zvláštní suroviny. Jeho zdravotní vlastnosti jsou známé už nějakou dobu. Obsahuje kromě vitaminů také kyselinu listovou a železo. Brusinka se hodí zejména pro těhotné nebo kojící ženy. Jaké další výhody bude mít pití brusinkového džusu?

Proč se vyplatí mít po ruce brusinkový džus?

Brusinky obsahují spoustu vitaminů a dalších látek. Vitamin B je potřeba nejen pro těhotné a kojící ženy. Vitaminy A nebo C jsou dodávány do těla miminek pomocí mateřského mléka, navíc železo a kyselina listová zajistí, že se bude plod dobře vyvíjet. Brusinky budou mít pozitivní vliv také na práci našeho mozku. Díky brusinkám budete mít pevnější vlasy a nehty a pokožka bude zdravá a vypadat mladistvě.

Brusinky posilují srdce. Džus nebo šťáva z brusinek obsahují flavonoidy, které ovlivňují stav našeho srdce. Díky tomu budete mít menší riziko vzniku infarktu nebo mrtvice. Pomůže také při zdravotních potížích s močovým měchýřem. Vyplatí se tak pít džus pravidelně, pokud objevíte první příznaky, například pálení při močení.

Doporučený článek:  Ostružinová tinktura v sobě skrývá obrovskou sílu. Na její zázrak se vyplatí počkat několik měsíců
Zdroj obrázku: Freepik

Jak si vyrobit brusinkový džus doma?

S pomocí brusinkové šťávy můžete bojovat také proti mykózám. Najdete v ní třísloviny, které tělo očistí od škodlivých látek a toxinů. Jestliže si chcete tělo očistit, není nic snazšího než do dietního režimu zařadit také brusinkový džus. A jak si brusinkovou šťávu udělat doma? Potřebujete k tomu pouze brusinky, třtinový cukr a vodu.

Připravte si velký hrnec, do kterého se vejde celý kilogram čerstvých brusinek. Zalijte je vodou tak, aby byly všechny zakryté. Přidejte 500 gramů cukru a nakonec promíchejte vařečkou. Brusinky vařte pouze na mírném ohni. Měly by se rozpadat a nakonec džus zhoustne. Poté brusinky přefiltrujte přes sítko a nalijte do menších lahví nebo sklenic. Ty nezapomeňte dobře vyčistit.

Zdroj: https://www.tasteofhome.com/recipes/homemade-cranberry-juice/
.

Doporučené články