Dostatečná hydratace je klíčová po celý rok. Voda z kohoutku přitom není jediná možnost

Na správnou hladinu hydratace je nutné myslet po celý rok, nejen v horkém létě, kdy se přirozeně častěji ozývá žízeň. Pro doplnění tekutin často sáhneme po čisté vodě. To je samozřejmě dobrá volba, ale pro mnoho lidí je těžká a nechtějí ji pít od ráda do večera. Dobrou zprávou je, že existují i jiné nápoje, které vás dokážou hydratovat dokonce ještě lépe.

Co hydratuje lépe než voda?

Většina lidí netuší, kolik tekutin by přesně měli vypít. Dospělý člověk by měl obecně do sebe dostat asi 2 litry vody denně, ale přesné množství se odvíjí od pohlaví, výšky, váhy nebo věku. Spočítat si to můžete jednoduše. Dospělý jedinec by měl denně vypít asi 3 centimetry krychlové na 1 kilogram své váhy. V horkých dnech bychom měli vypít až 4 litry denně, protože se hodně potíme a vodu z těla rychle vyplavujeme.

Doporučený článek:  Doma vyuzené chutná nejlépe. Správný šmak dodá masu koření i vybraný druh dřeva

Ukázalo se, že existují nápoje, které jsou pro hydrataci ještě lepší než voda. Až budete chtít udělat změnu, můžete po nich sáhnout. Jedná se o mléko, přírodní pomerančový džus, kokosovou vodu, vodu s citronem, izotonické nápoje, studený čaj nebo ovocné koktejly s přidáním mléka. Dávejte jen pozor na to, aby nápoje neobsahovaly příliš mnoho cukru.

Zdroj obrázku: Freepik

Jakou vodu pít v horkých dnech?

Voda z kohoutku nebo minerální voda jsou během léta jednoznačně první volbou, když chcete své tělo dostatečně hydratovat. Měli byste se ale také dívat na mikroživiny, které voda obsahuje. V hodných dnech bude nejlepší voda, která obsahuje vyšší množství draslíku a sodíku. Z tohoto důvodu byste měli zvolit neperlivou vodu bez příchutě, která je jen přidaným cukrem.

Doporučený článek:  Vlastní brambory můžeme vypěstovat i na balkoně

Co jíst pro podporu hydratace organismu?

Hydrataci ale nenajdete jen v nápojích. Existuje mnoho potravin, které mají vysoký podíl vody, a jejich konzumace přispěje k hydrataci vašeho těla. Nejlepší jsou čerstvé okurky, rajčata, cukety, papriky, vodní melouny, jahody nebo hroznové víno. Rozhodně by se nemělo jednat o náhradu vody nebo jiných nápojů, ale můžete tímto způsobem zahnat žízeň i hlad najednou.

Zdroj: https://www.realsimple.com/health/nutrition-diet/best-hydrating-drinks
.

Doporučené články