Pomerančová kůra nabízí možnosti, kterých je hřích nevyužít. Osvěží domov i naši pokožku

Pomeranče jsou plné vitamínů a minerálů, které naše tělo potřebuje ke správnému fungování. Kromě toho ale můžeme doma využít jejich slupky. Většina lidí je sice vyhazuje, ale velmi dobře vám poslouží, když máte prsty zalepené smůlou ze stromů nebo chcete provonět svůj domov. Poradíme vám, jak je můžete využít, než se je nakonec rozhodnete vyhodit do koše.

Osvěžovač do lednice i bot

V každé lednici se může jednou za čas objevit velmi nepříjemný zápach z potravin. Zbavit se ho můžete pomocí pomerančové kůry. Stačí, když ji posypete solí a vložíte do lednice. Získáte tím přírodní osvěžovač vzduchu, kterému se nic nevyrovná.

Doporučený článek:  Usnadněte si přípravu grilování správným rozehřátím grilu

Po celodenním nošení nebudou jistě vaše boty vonět zrovna hezky. Můžete používat chemické osvěžovače, anebo využít slupky po konzumaci pomerančů. Pomerančová kůra neutralizuje nepříjemné pachy. Nastrouhejte ji, smíchejte s jedlou sodou a vložte do bot na 10 hodin. Po této době kůru vysypte a vnitřek vašich bot bude velmi příjemně vonět.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomerančová kůra pro čistý dřez i bílé zuby

Při úklidu můžete také využít jedinečné vlastnosti pomerančové kůry. Místo investování do drahých a chemických čističů můžete využít tento přírodní prostředek. Po umytí dřezu ho otřete vnější stranou kůry. Dřez bude nejen čistý, ale také bude kuchyně nádherně vonět po citrusech.

Doporučený článek:  Kukuřičné klasy můžeme uvařit na čtyři jednoduché způsoby

Pomerančová kůra je také velmi užitečná při bělení zubů. Nemusíte používat chemické produkty. Zuby potřete bílou částí slupky, protože obsahuje limonen, který má bělicí účinky. Po půl hodině si zuby vyčistěte jako obvykle.

Zbavte se černých teček na obličeji

Pomerančová kůra má také adstringentní vlastnosti a díky tomu ji můžete použít proti černým tečkám. Kůru nastrouhejte a přidejte bílek. Promíchejte, naneste na vyčištěný obličej a nechte působit asi půl hodiny. Používejte dvakrát týdně a budete mít dokonale čistou pleť bez černých teček.

Zdroj: https://www.kidspot.com.au/lifestyle/home/24-ways-to-use-up-orange-peel/news-story/23f82d6451318199fb818b3b08e7e6aa
.

Doporučené články