Dýně je jako stvořená pro kulinářské umění. Každý druh nabízí jiné možnosti zpracování

Znáte všechny druhy dýní? Na trhu je jich k dostání opravdu mnoho. Jedna se hodí na pečení, jiná spíše jako dekorace, z další si můžete udělat skvělou polévku. Jak se v jednotlivých druzích vyznat? Pro některé to může být složité najít tu správnou dýni. Pravda je, že s žádnou neuděláte chybu, možná jen při samotném vaření může nastat problém s tím, že nebude mít požadovanou konzistenci.

Jaký druh bude nejlepší pro vaše vaření?

Dýně jsou plné vitaminů a minerálů, které nastartují naše tělo. Jaká se hodí na výrobu nudlí a která jenom pro dekorativní účely? Vyplatí se znát jednotlivé druhy, abyste věděli, jakou k čemu použít. Navíc jich je opravdu mnoho a pro začátečníky může být těžké se v nich vyznat. Dýně neobsahují skoro žádné kalorie, takže se hodí i pro milovníky diet. Snižují špatný cholesterol a díky obsahu minerálů a dalších látek pročistí organismus.

Doporučený článek:  Kaštany udělají radost nejen dětem. Nakrájené v sáčku ocení každá žena

Pokožka díky dýni bude hydratovaná, hodí se do domácích masek a krémů. Jestli ale tápete v tom, jakou dýni koupit, přinášíme jednoduchý seznam, podle kterého si budete vědět rady. Existuje totiž na dvacet druhů. Mezi nejoblíbenější a zároveň nejchutnější ale patří následující. První je ořešák, je to podlouhlá dýně a hodí se na výrobu pyré.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké další druhy najdete v obchodech?

V obchodech pak najdete také obyčejnou dýni, která se objevuje asi nejčastěji. Hodí se nejen jako dekorace na halloween, ale také z ní můžete snadno uvařit lahodnou polévku. Dýně Hokkaido patří mezi menší druhy dýní, ale rozhodně je velmi chutná. Výhodou je, že se může jíst i se slupkou.

Doporučený článek:  Celebrity propagují nebezpečnou dietu, která tělu vážně uškodí. Nejzdravější strava je úplně jiná

Špagetová dýně mívá žlutou barvu a podlouhlý tvar. Můžete si ji snadno splést s cuketou. Hodí se na pečení, ale také z ní snadno vyrobíte těstoviny, proto se jí říká špagetová. Najdete však i další druhy dýní, které možná nekoupíte v obchodech, ale u soukromých pěstitelů. Vynikají svou chutí a také vitaminy a minerály, které obsahují.

Zdroj: https://gardenerspath.com/plants/vegetables/best-pumpkins-cooking/
.

Doporučené články