Podzimní sendviče a wrapy, které se hodí na cesty i jako rychlý oběd

Podzim je obdobím svěžího vzduchu, střídání listů a množství lahodných sezónních surovin. Jak lépe oslavit toto útulné období než řadou slaných sendvičů a wrapů, které zachycují chuť podzimu? V tomto článku prozkoumáme několik kreativních a lákavých nápadů na sendviče a wrapy, které obsahují to nejlepší z podzimu.

Krůtí wrap s brusinkami

Tento wrap kombinuje klasické chutě amerického svátku Díkuvzdání v pohodlném wrapu. Začněte celozrnnou tortillou a navrstvěte na ni plátky pečeného krůtího masa, lžíci brusinkové omáčky, hrst rukoly a pokapejte medovou hořčicí. Srolujte a máte dokonalou směs sladkého a slaného s nádechem podzimního koření.

Doporučený článek:  Podzim je plný pokladů. Nachystejte si tinkturu z jeřabin, s trochou trpělivosti získá ohromnou sílu

Podzimní zeleninový wrap

Pro vegetariánskou variantu překypující podzimními chutěmi vytvořte podzimní vegetariánský wrap. Zeleninu jako sladké brambory, řepu a růžičkovou kapustu pečte na olivovém oleji, rozmarýnu a tymiánu. Umístěte je na tortillu, přidejte kapku balzamikové glazury, trochu čerstvého špenátu a rozdrobený sýr feta. Kombinace pečené zeleniny a pikantního sýra je chutí podzimu v každém soustu.

Zdroj obrázku: Freepik

Panini z dýně a slaniny

Dýňové pyré není jen na koláče; může dodat krémovitost a hloubku i sendvičům. Na chleba potřete vrstvu dýňového pyré a položte na něj křupavou slaninu, nakrájená jablka a hrst rukoly. Grilujte sendvič k dokonalosti a získáte nádhernou kombinaci kouřovosti, sladkosti a zemité dobroty.

Doporučený článek:  Bramborové slupky lze upéct jako lupínky, hodí se také do vývaru

Wrap z fíků a prosciutta

Fíky jsou na podzim na vrcholu a skvěle se snoubí se slaností prosciutta. Začněte velkou tortillou a vrstvěte ji rukolou, tenkými plátky prosciutta, čerstvými fíky a rozdrobeným kozím sýrem. Pokapejte ingredience balzamikovou redukcí, než je srolujete a získáte sladko-slaný zážitek, který křičí podzim.

Panini s brusinkami a sýrem brie

Brusinky jsou základní ingrediencí podzimu. Potřete panini brusinkovou omáčkou a navrstvěte na něj plátky krémového sýra brie. Pro lepší texturu a chuť přidejte trochu rukoly a na tenké plátky nakrájenou červenou cibuli. Grilujte k dokonalosti a budete mít sladko-slané mistrovské dílo.

Zdroj: https://www.bbcgoodfood.com/recipes/collection/wrap-recipes
.

Doporučené články