Podzim je plný dobrého jídla, zábavy a pití

Léto je u konce a pomalu ale jistě ho střídá podzim. Není ale důvod zoufat. Právě naopak. I na podzim nás totiž čeká spousta svátků plných dobrého jídla, pití a zábavy. Které to jsou? Pokud chcete vědět, na co se máte těšit, čtěte dál.

Oslavy sklizně jsou v plném proudu

Září se obvykle nese ve jménu sklizně. Toho jste si nejspíše všimli, ať už máte malou zahrádku, sad či akorát vidíte, jaké slavnosti se zrovna konají u vás ve městě. Během září si nejčastěji můžeme užít vinobraní či slavností vína. Názvy se samozřejmě liší v závislosti od kraje či konkrétní oblasti, kde se zrovna nacházíme. Tak jako tak se tyto slavnosti nesou v duchu dobrého jídla, pití a samozřejmě zábavy. Koštovat můžeme víno od všelijakých vinařů a sklípků. Zároveň k nám v této době každoročně přichází i burčák. Ten je navíc skvělý pro náš trávící trakt. Samozřejmě v adekvátním množství. Dávejte si ale pozor na kombinaci dobrého jídla, pití a pak například takových kolotočů. Přeci jen by vám tato kombinace skvělou událost mohla na spoustu dalších let znechutit.

Doporučený článek:  Pěstování vlastního ovoce a zeleniny přináší mnoho benefitů pro zdraví a pohodu

Dále během podzimu si můžeme užít například takových svatomartinských slavností v čele s pochutnáním si na svatomartinské huse.

Zdroj obrázku: Freepik

Slavnosti z jiných koutů světe

Skrze internet a další kulturní výměnu k nám ale z dalších koutů světa přicházejí i další oslavy. Jednou z nich je například halloween. Ten se sice nevyznačuje specifickým pokrmem, ale nese se spíše ve jménu sladkostí, ale často také tematických alkoholických koktejlů. V podstatě cokoli je sladké nebo tematicky laděné do duchů či příšer, se na halloween hodí. K tomuto svátku se také skvěle hodí dýně. Ty je samozřejmě také možné konzumovat, ale daleko více se s nimi můžeme setkat u vydlabávání a dále vyřezávání. Tradičně se pak používají jako svítilny, aby odradily zlé duchy. Krom toho se halloween vyznačuje večírky v kostýmech či koledováním.

Zdroj: https://vickyflipfloptravels.com/festivals-in-autumn/
.

Doporučené články