Sklenička vína každý den není alkoholismus, ale péče o zdraví. Prospěje i v těhotenství

Všichni víme, že příliš mnoho alkoholu je pro naše tělo velmi škodlivé. Zvyšuje krevní tlak a riziko vzniku několika typů rakoviny. Mnoho lidí si dá ale večer po těžkém dni s radostí skleničku vína. Ukázalo se, že to může být pro naše zdraví prospěšné, protože malé dávky alkoholu nabízí výhody, jako je snížení rizika cukrovky nebo kardiovaskulárních onemocnění. Co se stane s vaším tělem, když si dáte každý večer sklenku vína?

Kolik vína je pro zdraví bezpečné?

Výzkumy z Izraele ukázaly zajímavé výsledky. Lidé, kteří pijí suché červené víno, měli zvýšenou hladinu dobrého cholesterolu (HDL). Při pití bílého i červeného vína zaznamenali lepší kvalitu spánku. Všichni účastníci dvouletého výzkumu pili vždy jednu sklenku vína každý večer. Na zdraví vám proto stačí jediná sklenka vína a nezáleží příliš na tom, jestli si zvolíte bílé, nebo červené.

Doporučený článek:  Jídlo pro chudé, které dnes patří mezi nejoblíbenější pokrmy

Pamatujte ovšem na to, že pití červeného vína je prospěšnější, protože jím můžete pozitivně ovlivnit práci oběhového systému a množství červených krvinek v krvi. Z tohoto důvodu se v některých případech jedna sklenka červeného vína dokonce doporučuje i ženám v těhotenství, kterým začaly během tohoto stavu klesat červené krvinky.

Zdroj obrázku: Freepik

Zdravotní benefity pravidelné konzumace vína

Jak se ukázalo, víno může mít pozitivní vliv na práci střev a rychlejší metabolismus. Stejně tak může pomoci v boji proti kardiovaskulárním onemocněním. Podle výzkumů je víno prospěšné pro koronární průtok krve a zdraví srdce. Vědci prokázali, že polyfenoly z vína uvolňují krevní cévy. Díky tomu se může zabránit vzniku krevních sraženin.

Doporučený článek:  Nejčastější mýty a nepodložená fakta okolo používání mikrovlnek

Víno může mít bohužel na mnoho jedinců špatný vliv, když jde o spánek. Alkohol může narušovat přirozený cirkadiánní rytmus, tedy přirozené biologické hodiny našeho těla. A nezáleží přitom na množství, které budete konzumovat. Podle americké studie můžete vypít i jedinou skleničku vína nebo jiného alkoholu a rozhodíte tím své biologické hodiny. To může negativně ovlivnit kvalitu vašeho spánku.

Zdroj: https://www.verywellfit.com/what-glass-wine-day-does-your-body-4864161
.

Doporučené články