Podle symbolů na myčce lze nastavit ideální program i napravit chyby při spouštění

V dnešní době se myčky nádobí staly nepostradatelnými spotřebiči v moderních kuchyních, které efektivně zvládají únavný úkol čištění špinavého nádobí. Řada symbolů a ikon zdobících ovládací panel myčky však může být někdy matoucí, takže uživatelé jsou pak v nejistotě ohledně dostupných funkcí a nastavení. V tomto článku dešifrujeme nejběžnější symboly, které se na myčkách nádobí nacházejí.

Značení se různí

Každá myčka nádobí je vybavena speciálním ovládacím panelem se symboly a značkami. Zatímco většina tlačítek je určena pro výběr mycích programů, jiná slouží různým doplňkovým funkcím. Je ale důležité si uvědomit, že pro tyto ovládací prvky neexistuje žádné standardizované označení. Což znamená, že výrobci mají svobodu přidělovat své vlastní štítky. Z tohoto důvodu je důležité, abyste si před prvním použitím spotřebiče pečlivě přečetli návod k použití. I přesto je ale naštěstí většina symbolů obecně podobná, a proto pokud nemáte návod k požití k dispozici, nezoufejte a čtěte dál.

Doporučený článek:  Správné uspořádání lednice prodlouží čerstvost potravin
Zdroj obrázku: Freepik

Symboly a jejich významy

Symboly na myčkách lze rozdělit do tří hlavních skupin: výstražné symboly, symboly související s mycími programy a doplňkové funkce. Varovné symboly se obvykle projevují jako červené kontrolky signalizující problémy s myčkou nebo chyby uživatele.

Symboly označující mycí programy označují konkrétní zvolený program, jako jsou rychlé, ekologické nebo automatické programy. Tlačítka spojená s doplňkovými funkcemi se značně liší v závislosti na konkrétním výrobci a sofistikovanosti spotřebiče.

Jak to všechno dešifrovat

Jak tedy můžete tyto symboly rozluštit? Chybové kódy obvykle spadají do tří typů a znamenají: zavřený ventil přívodu vody (viditelný pomocí symbolů, jako je kohoutek nebo kapka vody), nedostatek soli (označený symboly například ve formě hvězdy) a nedostatek leštidla (znázorněno ikonami s vlnitými šipkami).

Doporučený článek:  Brambory zklidní žaludek, projasní pleť a pomohou také při čištění

Pokud jde o symboly pro mycí programy, obvykle existuje více možností. Například symbol znázorňující sklenici znamená jemný program, zatímco symbol připomínající hrnec představuje intenzivní program. Symbol připomínající talíře označuje standardní program a symbol hodin odpovídá rychlému programu. U myček se navíc můžete setkat s označeními jako „eco“ (označující ekologický program), „expres“ (označující rychlý program) nebo „auto“ (představující automatický režim). Občas jsou přítomny také symboly teploty, které obvykle označují mytí při určitých teplotách, například 60 stupňů Celsia.

Zdroj: https://www.cookist.com/a-simplified-guide-to-understanding-the-symbols-on-your-dishwashers/
.

Doporučené články