Po tréninku potřebuje tělo doplnit tři základní složky

Strava je jedním z klíčových prvků péče o zdraví. Hezká postava proto nezávisí jen na počtu hodin strávených v tělocvičně. Správná jídla nám umožní nejen zhubnout, ale také zajistit rychlejší regeneraci. Proto je důležité dbát na správnou stravu obzvláště po tréninku.

Jedení po tréninku

Mnoho lidí vynechává jídlo před tréninkem a po něm. Po cvičení často nemáme chuť k jídlu. To ovšem neznamená, že necháme tělo hladovět. Trénink je čten tělem jako stresující situace. Je spojen s rozpadem proteinů, které vytvářejí svaly. Kyseliny, které můžeme po určité době cítit, jsou způsobeny destrukcí svalové tkáně.

Doporučený článek:  Jaká kolují fakta a mýty o zdravém stravování?

Když jíme správně, svaly se rychle regenerují a stávají se silnějšími. Pokud neposkytneme tělu dostatečné živiny, proces rozkladu proteinů se nezastaví tak rychle a náš stav se může zhoršit. Jídlo po tréninku by mělo být dobře vyvážené. To znamená, že by mělo sestávat z uhlohydrátů, bílkovin a zdravých tuků. Každá složka má svoji vlastní funkci.

Zdroj obrázku: Freepik

Správné složení živin

Sacharidy, zvláště jednoduché, jsou nejlepším zdrojem energie. Tělo je rychle stráví a transformuje je na glykogen. Jeho přítomnost ve stravě zlepší vytrvalost. Je třeba je konzumovat před tréninkem i po něm, aby vyplnily mezery. Bílkoviny jsou nejdůležitějším prvkem, pokud nám záleží na urychlení regenerace. Jsou to zdroje aminokyselin. Pomáhají nejen obnovit poškození, ale také zvyšují naši svalovou hmotu. Tuky kvůli svému vysokému kalorickému obsahu nejsou populární živinou u lidí, kteří zhubnou. Toto je chyba.

Doporučený článek:  Keto dieta je oblíbená pro hubnutí, tělu může prospět

Používání zdravých tuků při každém jídle zlepšuje fungování našeho těla a stabilizuje hladinu cukru v krvi. Bez nich není možná absorpce některých vitamínů. Po tréninku se určitě zdržte rychlého občerstvení a vyberte si jídlo naplněné živinami. Například libové maso, tvaroh, řecký jogurt nebo ryby.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/fitness/in-depth/exercise/art-20045506
.

Doporučené články