Hubnutí podpoří druhy zeleniny a ovoce, které pomohou spálit kalorie

Žádné potraviny nemají negativní kalorie. To bohužel není možné, ale existuje skupina zeleniny a ovoce, které, ač obsahují kalorie, pomohou vám se jich i zbavit. Všechno hlavně kvůli svým detoxikačním a čisticím vlastnostem.

Kalorie jako naše palivo

Výrobky, které konzumujeme každý den, nám dávají sílu a energii pro fungování. Prostřednictvím rozvoje vědy jsme se naučili počítat, kolik energie potřebujeme, aby bylo naše tělo zdravé a štíhlé. Proto jsou tak důležité kalorie, to znamená jednoduše jednotka měření energie. Konkrétněji, kalorie určují množství energie potřebné ke zvýšení teploty 1 g vody o 1 °C při tlaku jedné atmosféry.

Doporučený článek:  Vyrazit do Polska na nákup byl omyl. Téměř nic jsme neušetřili a navíc dostali pokutu

Takový proces se vyskytuje v každé buňce našeho těla po všechny dny od narození do smrti. Takže musíme zásobovat své tělo energií, tedy kaloriemi, aby mělo sílu k provádění všech potřebných procesů. Když však těchto kalorií dodáváme příliš mnoho po dlouhou dobu a tělo nemá způsob, jak tuto energii využít, hromadí se ve formě tuku v těle.

Zdroj obrázku: Freepik

Zhubněte jídlem

Dnes konzumujeme mnoho zpracovaných potravin, které obsahují spoustu škodlivých složek pro tělo. Tenhle kalorický přebytek a tuková vrstva znamenají, že tělo nefunguje tak dokonale, jak by mohlo, a plně nevyužívá svůj potenciál. Proto je tak důležité věnovat pozornost tomu, co jíme. Obsedantní počítání kalorií také nemá pozitivní vliv, působí na naše duševní zdraví a může vést k poruchám příjmu potravy.

Doporučený článek:  O vosím pase už nemusíte jenom snít. Stačí pár změn, výsledky se dostaví rychle

Výrobky, které nám pomohou s přebytečnými kaloriemi, jsou okurky, cuketa, celer, zelí, chřest, salát a zelené fazole. Do seznamu však nepatří jen zelenina. Často se setkáme s názorem, že během procesu hubnutí bychom neměli jíst ovoce, které obsahuje cukr ve formě fruktózy. Určitě však není na škodu zařadit do jídelníčku jahody, maliny, bobule, borůvky, švestky, hrušky a jablka. [2]

Zdroje:
1. https://selecthealth.org/blog/2021/08/fruits-and-veggies-that-help-burn-fat
2. https://www.webmd.com/diet/obesity/features/9-foods-to-help-you-lose-weight
.

Doporučené články