Největší zabijáky sexu máme každý den na talíři. Zdravý jídelníček přinese změny ve všech směrech

Jistě každý ví, že vyvážená strava je klíčem ke štíhlé postavě, ale též ke zdraví včetně toho sexuálního. To je názor expertů, kteří se zabývají celostní medicínou, pro kterou je strava základním stavebním kamenem, který ovlivňuje fungování organismu. Dobrá fyzická kondice je pro kvalitní sexuální život žádoucí, obdobně jako psychická pohoda a uvolnění, ale právě ani na stravu by se nemělo zapomínat. Proč je podle znalců důležitý vyvážený jídelníček a jakým způsobem ovlivňují potraviny sexuální výkon?

Dieta pro lepší sex? Ne!

Celek je vždy důležitější než jednotlivosti, tento přístup je vlastní holistické teorii, která tvrdí, že lidé jsou natolik rozliční, že nelze při jednotlivých obtížích, včetně sexuálních, předepsat konkrétní dietu. Nejdůležitější je dodržovat jídelníček založený na ovoci, zelenině, libovém masu a obilninách. Tyto potraviny dodají tělu potřebné živiny a vitamíny pro správné fungování. Zdravá strava přináší též psychickou pohodu, což je při provozování sexuálních aktivit velmi důležité.

Doporučený článek:  Kuchařka Ludmila: Nevědomky jsem zničila mikrovlnnou troubu. Až v servisu jsem zjistila, kdy ji nesmím zapínat
Zdroj obrázku: Freepik

Zdravá strava léčí sexuální potíže

O tom, že strava umí léčit, se ví dlouho. Je tomu tak i při sexuálních problémech, nebo přímo dysfunkci. Vyvážený jídelníček může sexuální aktivity velmi ovlivňovat. Naopak negativně ovlivňují nebo znemožňují sex potraviny obsahující příliš cukrů, soli, nasycených tuků nebo chemických přísad a jiných aditiv. Obdobně se doporučuje omezit konzumaci masa, průmyslově vyráběných konzerv nebo uzeného masa, protože tyto potraviny obsahují většinu zmiňovaných látek a navíc toxiny, které ochromují játra a vedou k vysokému krevnímu tlaku. Právě hypertenze je zabijákem sexuálního potěšení.

Doporučený článek:  Léčbu deprese může podpořit i správně nastavený jídelníček. Dobře doplní léky a psychoterapii

Cukr, alkohol, tabák nebo káva

Jaké další potraviny znemožňují sexuální potěšení? Podle expertů patří mezi největší zabijáky sexu cukry, protože sacharidy způsobují hypoglykémii, nebo přímo cukrovku. Sacharidy stojí za duševním rozpoložením a jejich přemíra vede k rozvinutí depresí, výkyvům energie nebo kolísání nálady. Z toho důvodu se doporučuje zejména u mužů s diagnostikovanou cukrovkou doplňovat zinek. Neblahý vliv na sexuální život i kvalitu či chuť semene a poševního výtoku mají rovněž alkoholické nápoje, tabák nebo kofeinové výrobky, protože obsažené toxiny se vylučují skrze pohlavní orgány.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/food-nutrition/foods-for-better-sex
.

Doporučené články