Šťávová dieta pročistí tělo a vrátí ho do rovnováhy. Pouhých osm dní dokáže zázraky

Jaro si žádá změny i v přístupu k jídlu a pití. Organismus tíží nabraná kila ještě z Vánoc, na náladě nepřidá ani únava z dlouhé zimy i aktuálního dění. Co s tím? Pomůže dieta, která je založená na zeleninových a ovocných šťávách, které pomohou odstranit z těla nežádoucí toxiny a nebezpečné látky, ale pomůže také shodit kila navíc a navnadí tělo k výkonu. Tato kúra zrychlí trávení, dodá vitamíny a potřebné živiny a pomůže nastartovat změny v životním stylu. Na čem tato dieta stojí a jak dlouho ji držet?

Příprava na odlehčení

Kdo má rád radikální změny? Zřejmě nikdo, proto je nutné i tělo na změny řádně připravit, aby nedošlo k šoku a hlavně k rychlému ukončení léčebné kúry, která očistí organismus od toxinů. S dostatečnou přípravou je dieta mnohem účinnější, nadto vnese potřebnou pohodu, která je neméně důležitá v přístupu k novému životnímu stylu. Během detoxu k tomu nedojde k neadekvátní reakci, která by mohla způsobit, že tělo si namísto odlehčení začne hromadit energii do zásoby, což by vedlo k opaku, než je požadovaný efekt.

Doporučený článek:  Jídelníček je třeba přizpůsobit ročnímu období. Zásadní je dostatek tekutin a vitamínů
Zdroj obrázku: Freepik

Vyloučení tučných jídel i cukru

Několik dní před započetím šťávové diety je vhodné odlehčit jídelníček, který by neměl obsahovat jídla z fast foodů nebo tučné maso. Doporučuje se vyvarovat se dalších hutných potravin, sladkostí a výrobků s vysokým obsahem cukru, ale také pekárenských produktů. Vyřadit je nutné kávu s vysokým obsahem kofeinu, čaj a alkohol a zříci se kouření. Jídelníček by měl sestávat ze čtyř nebo pěti lehkých jídel a ráno začít sklenicí vody s citronem pro povzbuzení trávení. Kromě jídelníčku je nezbytný pohyb, chůze, plavání, jízda na kole nebo běh.

Doporučený článek:  „Druhé rande bude, jen když zaplatíš útratu za oba.“ Máš být gentleman, ne muž s prázdnou kapsou

8denní šťávová dieta

A jak probíhá samotná šťávová dieta? Základem je 5–6 nápojů připravených ze zeleniny, ovoce a bylinek bez přídavku cukru nebo medu. Tyto nápoje se popíjejí namísto ostatní stravy, kúra by neměla probíhat déle než 8 dní. Hlavním cílem této kúry je odstranění toxinů z těla a regulace trávicího systému, vedlejším efektem je zhubnutí asi 2–‍3 kilogramů. Po ukončení diety se doporučuje pokračovat v odlehčeném jídelníčku s přídavkem fyzických aktivit a aerobního cvičení.

Zdroj: https://www.bbcgoodfood.com/howto/guide/what-juice-diet
.

Doporučené články