Mšice jsou pro každou zahradu pohroma. Všechny rostliny ochrání neporazitelný ocet

Jestli máte zahradu, určitě víte, jak náročné je udržet rostliny a stromy v pohodě, bez napadení nemocemi nebo škůdci. Mezi takové patří například mšice nebo svilušky, které rostliny mohou pokousat natolik, že přestanou přijímat živiny a uhynou. Na tyto škůdce můžete jít domácími prostředky, které jsou levné a účinné.

Škůdci mohou šířit nemoci

Škůdci, kteří se usadí na rostlinách, na ně mohou přenášet různé nemoci. Proto je nutné se jich zbavit co nejdřív, dokud neudělají velkou škodu. I jeden jedinec může rostlinu napadnout. Pokud si mšic všimnete, raději dejte ostatní rostliny z dosahu, ale nezapomeňte je zkontrolovat, aby nebyly také napadené. Na mšice pak můžete použít chemické prostředky z obchodu, ale využít můžete i ocet nebo jiné domácí metody.

Doporučený článek:  Nehledět na předsudky zahrádkářů a balit rajčata do igelitového sáčku pomůže jejich dozrávání

Ocet patří mezi suroviny, které se velmi často v domácnosti používají na úklid nebo při čištění oken. Bude se hodit i na zahradu, právě na ošetření rostlin a stromů, které jsou napadené mšicemi. Je to levná metoda, která není pro lidské zdraví škodlivá, a také je mnohem účinnější než prostředky z obchodu. Jak můžete ocet použít?

Zdroj obrázku: Freepik

Ocet musíte smíchat s vodou

Aby byl ocet ku prospěchu, je nutné ho nejdříve smíchat s vodou. Sto mililitrů octa dejte do litru vody, zamíchejte a dbejte na to, aby byl ocet nalitý do vody, nikdy ne opačně. Nalijte do rozprašovače a můžete nastříkat na listy a stonky rostliny, které jsou napadené. V případě velkého množství mšic můžete postřik použít každý den.

Doporučený článek:  Příliš tuku v jídle už nebude problém. Domácí triky oběd i večeři zachrání

Ocet patří mezi dezinfekční prostředky, díky kterým budete mít doma čisto. Ulevíte také rostlinám nejen na zahradě, ale také doma. Kromě octa můžete použít ještě chilli papričky, které zahubí mšice, a ty znovu se na květinách už neobjeví. Na internetu pak najdete další tipy, jak se škůdců zbavit a jak své rostliny chránit.

Zdroj: https://thegardenhows.com/how-to-use-natural-vinegar-spray-for-aphids/
.

Doporučené články