Mrazák šetří jídlo i peníze. Zmrazit jde také produkty, které málokoho napadnou

Mnoho z nás v dnešní době nakupuje větší množství potravin, které jsou v akci. Ne vždy ale zvládneme vše zpracovat během pár dnů. Nejlepší možností je uložení do mrazáku. Díky tomu o levné potraviny nepřijdeme, nevyhodíme je a zároveň je budeme mít na později. Zmrazit se přitom dají i potraviny, u kterých by vás to ani nenapadlo. Co do mrazáku můžete klidně uložit?

Máslo i ořechy se vám v mrazáku vyplatí

Budete se divit, ale mražení másla je poměrně běžná praktika. Pro zmrazení musíte mít čerstvé máslo, protože ho můžete zamrazit jen jednou. Jinak ho ale můžete používat jako obvykle. V mrazáku vydrží až jeden rok. Klidně si proto můžete udělat zásoby na Vánoce i Velikonoce již teď.

Doporučený článek:  Křupavé hranolky zajistí správná teplota oleje a dobře vybrané brambory

Ořechy musíte vyloupat, vybrat jen zdravé kousky, nechat vyschnout a uložit do sáčku nebo plastové krabičky vhodné do mrazáku. Díky tomuto postupu se nebudete muset obávat, že se vám zkazí. A nebudete muset vyhazovat velké množství drahé suroviny.

Zdroj obrázku: Freepik

Houby nebo mák vydrží v mrazáku celé měsíce

Houby můžete po příchodu domů z lesa ihned sníst, usušit, naložit nebo zmrazit. Pro mrazení jsou nejlepší hřiby, lišky, žampiony, holubinky, hlíva nebo klouzky. Musíte je ale nejdříve důkladně očistit a 5 minut povařit v lehce osolené vodě. Až budou studené a suché, můžete je uskladnit v sáčcích do mrazáku.

Doporučený článek:  Nehledět na předsudky zahrádkářů a balit rajčata do igelitového sáčku pomůže jejich dozrávání

Možná vás to překvapí, ale také mák můžete klidně zamrazit. Jestli potřebujete jen malé množství a nechcete, aby se vám zkazil, můžete ho uložit do mrazáku. V mrazáku vám vydrží až půl roku a můžete ho používat jen ve chvíli, kdy ho skutečně potřebujete.

Parmazán do mrazáku klidně uložte

Všechny sýry do mrazáku vhodné nejsou. Máte-li doma tvrdé nebo polotvrdé sýry, jako je parmazán nebo čedar, nemusíte se toho obávat. Stačí, když je zabalíte do potravinářské fólie a vložíte do mrazáku. Vydrží vám takto až 4 měsíce. Před použitím nechte požadované množství sýra jen rozmrazit v lednici a můžete ho jíst jako obvykle.

Zdroj: https://www.thespruceeats.com/surprising-foods-you-can-freeze-4175403
.

Doporučené články