Podmáslová dieta pročistí organismus a pomůže zhubnout

Podmáslí je zdravý a osvěžující nápoj, který dokáže zasytit a regulovat trávicí systém. Pomůže s mnoha problémy, jako je například nadýmání a zácpa. V posledních letech je velmi populární podmáslová strava. Mnozí tvrdí, že umožní shodit až pět kilogramů za pár dní. Jaký má ovšem skutečný účinek na organismus?

Výhody pití podmáslí

Podmáslí je mléčný nápoj, který vzniká jako vedlejší produkt při šlehání másla. Obsahuje bílkoviny, kyselinu mléčnou, vápník, vitamíny B, lecitin, hořčík, fosfor, draslík a sodík. Tento nápoj je velmi lehce stravitelný a má na tělo pozitivní vliv. Dokáže odkyselit organismus, stimulovat vylučování žaludečních šťáv, podporuje rozvoj prospěšných bakterií, chrání před infekcemi, zlepšuje funkci střev a snižuje riziko rakoviny tlustého střeva.

Doporučený článek:  Známý dietolog boří nejčastější mýty o dietách. Některé rady zhubnout nepomůžou

Podmáslí si můžete dopřát kdykoliv během dne, dokonce i večer. Tento zdravý nápoj se doporučuje pro dospělé i děti. Podmáslí by měli pít hlavně lidé, kteří mají problémy s pohyby střev nebo si rádi dopřejí těžkou večeři. Podle odborníků neexistují žádné významné rozdíly mezi podmáslím a kefírem, oba nápoje se liší v chuti. Podmáslí je lehčí a mírnější, ale má méně vitamínů B.

Zdroj obrázku: Freepik

Podmáslová dieta

Za podmáslovou dietu byste určitě neměli považovat nahrazení podmáslí za normální jídlo. Podmáslí je vhodné pro pročištění organismu. Proto tuto dietu nelze praktikovat dlouho, ale jen krátce v podobě detoxu. Podmáslový detox by neměl trvat déle než pět dní. Tento detox zlepší trávení, odstraní nadýmání, zabrání zácpě a samozřejmě pomůže i s hubnutím.

Doporučený článek:  Vaření z čerstvých surovin obohacuje kulturní a rodinné tradice

Tato strava je ideální pro lidi, kteří chtějí rychle zhubnout a cítit se lehčeji, ale po ukončení stravy budou i nadále jíst zdravě a starat se o pravidelný pohyb. Zabrání se tím jojo efektu, který může rychle zničit veškeré úsilí a způsobit, že ztracená kila se velmi rychle vrátí. Příliš časté praktikování různých diet včetně té podmáslové může narušit trávicí systém.

Zdroj: https://phablecare.com/health-guide/weight-loss/is-buttermilk-good-for-weight-loss, https://prognohealth.com/blog/diet-nutrition-1/buttermilk-health-benefits-1175/, https://doctorlib.info/dietetics/healthy-probiotic-diet/5.html, https://verv.com/can-drinking-buttermilk-help-lose-weight/
.

Doporučené články