Pivní past lapí komáry a zbaví jich zahradu i terasu

Komáři jsou běžnou obtíží vyskytující se téměř všude, a to zejména v teplém a vlhkém počasí. Tento otravný hmyz je známý pro své nepříjemné štípání a uši trhající pískání. V dnešním článku prozkoumáme, odkud se komáři berou a jak se jich zbavit pomocí pivní pasti.

Odkud se vlastně komáři berou?

Komáři kladou vajíčka do stojaté vody a larvy se líhnou a vyvíjejí ve vodě, než se vynoří jako dospělí komáři. Samičky komárů se živí krví, kterou potřebují k produkci vajíček. Samci komárů na člověka neútočí a živí se pouze nektarem.

Doporučený článek:  Nepřekonatelné spojení česneku a cibule vyžene rýmu z těla. Dýchejte znovu volně

Komáři jsou přitahováni oxidem uhličitým, teplem a tělesným pachem, a proto se často vyskytují v blízkosti lidí. Přitahuje je také stojatá voda, do které kladou vajíčka. To je důvod, proč je důležité odstranit veškerou stojatou vodu kolem vašeho domova, například v květináčích a kbelících.

Zdroj obrázku: Freepik

Pivní past, která vás zbaví komárů

Jedním ze způsobů, jak se zbavit komárů, je použít pivní past. Komáři jsou přitahováni oxidem uhličitým, který vzniká při kvašení piva, takže pivní past může být účinným způsobem, jak je od vás odlákat. K výrobě pivní pasti budete potřebovat několik věcí: misku, plastovou láhev, šálek piva, půl šálku ústní vody a čajovou lžičku sušeného pekařského droždí.

Doporučený článek:  Mrazák sníží množství vyhozených potravin a uspoří peníze

Zde je návod, jak vyrobit pivní past:

  1. Začněte odříznutím horní části plastové láhve asi 5 cm od vrcholu lahve.
  2. Obraťte horní část láhve a umístěte ji do spodní poloviny láhve, abyste vytvořili trychtýř.
  3. Oba kusy přilepte k sobě, aby byly bezpečně spojené dohromady.
  4. Nalijte trochu směsi na dno láhve, asi 2,5–5 cm hluboko.
  5. Vyrobte více takovýchto pastí a umístěte je do oblasti, kde vás komáři obtěžují nejčastěji nebo kde se nejvíce vyskytují, například blízko okna nebo venku na verandě.
Doporučený článek:  Slupky z okurek vyženou mravence, vyrobit z nich lze také čisticí prostředek

Komáři budou přitahováni oxidem uhličitým z piva a vletí do pasti. Jakmile budou v pasti, nebudou se moci dostat ven a utopí se.

Zdroj: https://www.tactical.com/mosquito-trap/
.

Doporučené články