Strom štěstí vnese do domova radost a krásu zelených lístků. Kyselý drink ho rozzáří

Je to vyhledávaná okrasná rostlina, která vděčí za svoji popularitu odolnosti vůči drsným podmínkám a charakteristickým kulatým listům. Mluvíme o rostlině, kterou často nazývají také strom štěstí. Díky jednoduché kombinaci látek bude rostlina rychle obsypána novými listy.

Populární strom štěstí

Tato oblíbená rostlina zdobí naše stoly nebo parapety. Pochází z jižní části Afriky a za přirozených podmínek dokáže dorůst až do výšky dvou metrů. Pěstovaný v bytech nedosáhne až takové velikosti, ale budeme-li se o tuto rostlinu správně starat, odvděčí se nám velkolepým vzhledem. Tato rostlina má až 200 různých druhů.

Doporučený článek:  Využijte mrazák naplno. Zamrazit jdou i potraviny, do kterých byste to neřekli

Strom štěstí svým vzhledem připomíná bonsaj. Je to zelený sukulent, který podobně jako kaktusy akumuluje vodu. Vlhkost se skladuje v masitých listech a hrubých stoncích, které časem lignifikují. Proto se často tato rostlina přezdívá také stromem. Není příliš náročná na péči a dokáže se o ni postarat i nezkušený pěstitel.

Zdroj obrázku: Freepik

Správná péče

Strom štěstí má rád mírně hlinitý nebo písčitý substrát. K tomu zakrytí substrátu vrstvou malých kamínků sníží odpařování vody a dodá rostlině krásný vzhled. Stojí za to postavit rostlinu na dobře osvětlené místo. Strom štěstí se vyplatí pěstovat pro krásný vzhled. Je-li rostlina spokojená, zabarví se na okrajích červenými pruhy. Pokud je rostlina ve stínu, budou listy bledé.

Doporučený článek:  Slupky z ovoce a zeleniny usnadní běžné činnosti v domácnosti

Ani v zimě vám tato rostlina nebude způsobovat velké problémy. Strom štěstí toleruje suchý vzduch, takže žádný radiátor pro něj není nebezpečný. Při větrání bytu je však lepší nevystavovat jej chladnému vzduchu. Chcete-li podpořit jeho růst, stačí do vody k zálivce přidat trochu citrónové šťávy. Zalijte rostlinu citrónovou šťávou jednou za měsíc a vaše rostlina určitě ožije.

Zdroj: https://www.masterclass.com/articles/crassula-care-guide
.

Doporučené články