Pětkrát denně a pravidelně. Tělo si na pravidelnou stravu velmi rádo zvykne

Co jíte ke snídani nebo obědu? Víte, co prospěje vašemu tělu a co mu naopak škodí? Jestliže si ke snídani dáváte pouze tyčinku nebo sendvič, nemusí to stačit. Snídaně by měla být plnohodnotná, plná bílkovin a především vlákniny, kterou najdete v zelenině. Proč je tedy tak důležité pravidelně jíst?

Pro zdraví si dejte pět jídel denně

Lidské tělo miluje rutinu, a tak je nutné pravidelně mu dodávat vitaminy a minerály. Je tedy vhodné jíst každé tři hodiny, protože metabolismus si rychle zvykne, a pokud svou dávku jídla nedostane, může se dostavit nejen kručení v břiše. Proto není vhodné vynechávat obědy ani snídaně. Jestli nevíte, co uvařit, na internetu najdete spoustu zdravých receptů, na kterých si pochutnáte.

Doporučený článek:  Rakytník nedá bacilům šanci. Tahle superpotravina nesmí v podzimní kuchyni chybět

Vynecháváním jídla se může dostavit nepříjemný pocit v žaludku. Lidské tělo je skvělé v tom, že si hodně pamatuje. Pokud mu budete pravidelně dávat jídlo, je možné, že si zvykne, a v případě, že jednou zapomenete, to dá hlasitě najevo. Ale jaké pokrmy jsou vhodné? Ráno si můžete dát například tvaroh s lněným semínkem a zeleninou. Plátek hnědého chleba s kvalitní šunkou je vhodný například ke svačině.

Zdroj obrázku: Freepik

Máte rádi smoothie? Existuje nespočet možností

Čerstvá zelenina nebo ovoce jsou nejlepší variantou, jak do sebe dostat vitaminy. Jestliže ale nemáte syrovou zeleninu rádi, můžete si ji namíchat do smoothie. Kombinovat můžete nejen zeleninu, ale také ovoce. Pak už stačí přidat pouze jogurt nebo vodu a máte rychlou a zdravou svačinku, kterou pokryjete denní dávku vitaminů a minerálů. K doplnění dalších látek si můžete dát například kvalitní ořechy.

Doporučený článek:  Kukuřice patří mezi cenné zdroje antioxidantů i minerálů, ne však pro každého

V létě možná nebudete mít chuť na teplé polévky. Proto je vhodné zaměřit se na saláty, které si uděláte snadno ze své úrody. Doplnit je můžete celozrnným pečivem. Dbejte pouze na to, abyste do sebe dostali dostatek kalorií a tělo nestrádalo. V případě, že tomu tak není, si bude ukládat veškeré živiny a tuky, a tím pádem budete tloustnout.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/how-many-meals-per-day
.

Doporučené články