Příští úrodu jahod vám budou všichni sousedé závidět. Jediný trik zajistí velké a šťavnaté plody

Jestli chcete mít velkou úrodu jahod, budete muset rostliny pravidelně hnojit. Hnojiva z obchodů jsou sice většinou kvalitní, ale lepší bude používat domácí přípravky, které si snadno vyrobíte doma. Kvasnicový postřik bude jednou z možností, jak toho docílit. Postřikem z droždí podpoříte rostliny v růstu a plození. Jak používat kvasnice na jahody, si prozradíme v článku.

Kvasnice jsou plné látek, které rostlinám prospějí

Postřik z droždí se hodí pro jahody zejména proto, že jim dodá cenné živiny. Kvasnice totiž obsahují nejen živiny v podobě vitaminů skupiny B, ale také železo. Díky tomu posílí rostliny, které pak budou mít chutnější plody. Postřikem jahody také ochráníte před houbami a jinými mikroorganismy, které rostliny mohou ohrozit. Takto ošetřeným rostlinám se pak vyhnou také škůdci.

Doporučený článek:  Sušení hub v troubě je jednoduchý proces

Jak si takový sprej připravit? Je to velmi snadné. Jako hlavní přísada tu jsou kvasnice, které dnes koupíte v každém obchodě. K tomu navíc potřebujete malou lahvičku s rozprašovačem a také půl litru 3% mléka a pět litrů vody. Poté můžete ingredience spojit dohromady. Droždí dejte do mléka, nechte rozpustit a poté přidejte do vody. Zamíchejte a nalijte do rozprašovače.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak kváskový postřik používat?

Poté už stačí pouze nastříkat rostliny. Kdy a jak často je ale stříkat? Hotový roztok musíte stříkat na listy odshora dolů. Nezapomeňte také na vnitřní stranu všech listů. Jestli chcete mít jahody opravdu vyživené, je potřeba hnojivo používat po celou dobu vegetace rostlin. Pokud hned celý prostředek nespotřebujete, můžete s ním zalít například celé keře.

Doporučený článek:  Před vařením je důležité rýži dostatečně propláchnout

Posílíte tak kořenový systém rostlin a také podpoříte půdu, které dodáte živiny. Kromě toho ale můžete kváskový postřik používat také na jiné plodiny, které máte na zahradě. Nejlepší bude si roztok vyrobit pokaždé nový. Můžete ho využít několikrát za týden podle potřeby.

Zdroj: https://ibuilder-en.techinfus.com/klubnika/podkormki/drozhzhami/
.

Doporučené články