Krása začíná uvnitř. Pro zdravé a pevné vlasy stačí malá změna jídelníčku

Nejen chyby ve stylingu, ale i špatné stravovací návyky mohou mít negativní vliv na stav vlasů. Pokud vám záleží na jejich zdraví a na tom, aby nadměrně nevypadávaly, raději se vyhněte několika potravinám. Patří mezi ně například slazené nápoje, které přispívají k rozvoji obezity a k inzulínové rezistenci, kvůli které se krevní cévy stáhnou a živiny nemohou proudit do vlasových folikul.

Slané pochutiny mohou způsobit hormonální poruchy

Vlasům nesvědčí ani slané pochutiny. Takové snacky patří do skupiny potravinářských výrobků vyznačujících se vysokou energetickou a naopak nízkou nutriční hodnotou. V praxi to znamená, že konzumace slaných pochutin nám dává velké množství kalorií, ale jen málo minerálů a vitamínů. Jejich častá konzumace může vést k hormonálním poruchám a dehydrataci buněk.

Doporučený článek:  Slunečnicová semínka jsou poklad, kterého si můžeme dopřát plné hrsti. Zkrotí cholesterol i vysoký tlak

Pití alkoholu s sebou nese riziko mnoha onemocnění, navíc může oslabit vlasy tím, že ovlivňuje mnoho orgánů. Například má neblahý vliv na činnost jater, jejichž rovnováha je nezbytná pro udržení zdravých a krásných vlasů. Chronická konzumace alkoholu s sebou nese i riziko nutričních problémů, například nedostatek zinku, železa a vitamínů skupiny B. Všechny tyto látky jsou pro vlasy nezbytné.

Zdroj obrázku: Freepik

Fast food zamezuje správnému fungování buněk

Patříte mezi milovníky fast foodu a smažených jídel? Vaše vlasy vám asi nepoděkují. Kromě vysoké kalorické hodnoty může mít konzumace takových jídel za následek velký příjem akrylamidu, látky, která se tvoří ve zlatavém, křupavém obalu. Jeho nadměrná konzumace může souviset s výskytem zánětů v těle a tvořením volných radikálů. To se promítá do fungování buněk v našem těle.

Doporučený článek:  Nadbytek tuků a soli můžeme ve stravě snadno omezit jednoduchou změnou jídelníčku

K tomu, aby vlasy byly zdravé, je správná funkce buněk nezbytná. Akrylamid může být kromě toho zodpovědný za vznik kardiovaskulárních onemocnění nebo cukrovky. I tyto poruchy mohou nepřímo oslabit stav vlasů a způsobit jejich ztrátu. Kvalita vlasů a nehtů je tedy ve skutečnosti odrazem toho, co tělu dodáváme spolu s jídlem.

Zdroj: https://www.prevention.com/beauty/a20517391/foods-for-healthy-hair/
.

Doporučené články