Jaké vlastnosti má kurkumový olej?

Kurkuma je velmi oblíbené koření, které si v našich kuchyních teprve hledá cestu. Má specifickou barvu i chuť, je využívané především v rýžových pokrmech. Hodí se také jako barvivo do dezertů nebo dortů. Má ale spoustu zdravotních výhod, které se vyplatí znát. Kurkuma pak nebude chybět ani ve vaší kuchyni.

Vyzkoušejte kurkumový olej

Kurkumový olej je jedním z produktů, které se z kurkumy vyrábějí. Zjistíte, jak funguje a kolik má prospěšných vlastností. Olej se získává jiným způsobem, než samotné koření. Díky oleji se prospěšné látky z koření dostanou do těla rychleji a rychleji pak mohou i působit. Olej se velmi snadno inhaluje, ale můžete ho použít také při masáži nebo ho přidat do tělového mléka, které běžně používáte.

Doporučený článek:  Někteří lidé vejce raději nekupují. Bojí se, aby se z nich nevylíhlo kuře

Kurkumový olej je vhodný pro ty, kteří jsou často ve stresu. Díky němu se uvolníte a stres z vás opadne. Kurkumin působí jako antidepresivum a stimuluje nervové buňky. Působí relaxačně a proto je vhodný a období, které je pro vás psychicky náročné. Udrží vás v dobré náladě.

Zdroj obrázku: Freepik

Podpořte koncentraci i imunitu

Kurkumový olej je vhodný také pro ty, kteří potřebují zlepšit paměť nebo se na něco soustředit. Hodí se tak především pro pacienty, kteří trpí Alzheimerovou nebo Parkinsonovou chorobou. Kurkuma usnadní tvorbu a regeneraci nervových buněk. Jestli máte před těžkými zkouškami, zkuste toto koření.

Doporučený článek:  Odkrojit plíseň nestačí, nakažená bývá celá potravina

Podpoří také vaši imunitu, vyplatí se ho užívat během náročnějších období, kdy hrozí chřipky nebo nachlazení. Díky oleji se rychleji dostanete do formy. Hodí se také pro alergiky, díky vlastnostem, které zabrání šíření alergenů. Bolí vás klouby nebo svaly? I tady pomůže kurkumový olej. Použít můžete kromě oleje také mast. Díky tomu budete mít svaly rychleji regenerované. Kurkuma patří mezi antioxidanty, a proto je vhodné ji užívat, pokud máte problémy s játry nebo srdcem. Snižuje krevní tlak a zabráníte tím mnoha nemocem.

Zdroj: https://www.baseformula.com/blog/benefits-of-turmeric-essential-oil
.

Doporučené články