Ovocné mušky můžeme zlikvidovat pomocí octa, efektivní jsou i jiné domácí metody

Atmosféru a pohodu v domácnosti mohou narušit ovocné mušky. Tento dotěrný hmyz se velice rychle rozmnožuje a dokáže znehodnotit potraviny. Nemusíte ale propadat panice, s ovocnými mušky můžete snadno zatočit. První mušky se začínají objevovat s příchodem jara a jsou dlouho aktivní, až do pozdního podzimu. Dotěrný hmyz nejčastěji napadá potraviny, které nejsou uloženy v lednici. Nejčastěji se objevují v okolí fermentovaného ovoce.

Do domácnosti jsou lákány různými vůněmi

Tento malý, 2–3 mm dlouhý hmyz žije poblíž ovocných stromů, jejichž plody právě fermentují. Velmi snadno se také může dostat dovnitř domácnosti. Domácnosti je lákají i jinými vůněmi než pouze ovocem. Mušky mají rády víno nebo třeba džem. Mušky dostaly svůj název podle toho, že se živí kvasinkami na hnijícím ovoci. Celkově se tento hmyz dožívá pouhých 40 dní. Za tu dobu se dokážou velmi rychle rozmnožit a natropit v domácnosti spousty škod. Jakékoliv jídlo, které s nimi přijde do kontaktu, je nevhodné ke konzumaci.

Doporučený článek:  Mravence v domácnosti zlikviduje med, jedlá soda, ocet nebo citron
Zdroj obrázku: Freepik

Zbavte se jich domácími triky

Zbavení se mušek spočívá v jednoduchém triku. Stačí použít ocet. Vůně jablečného octa jim imponuje, takže naplňte misku jablečným octem a čisticím prostředkem a nechte volně působit přes noc v kuchyni. Pro mušky je tato kombinace doslova vražedná, vůně octa je přiláká, zatímco konzumace této směsky je zabije, respektive čisticí přípravek. Ráno se stačí zbavit plné misky s hmyzem.

Další možnosti

Pokud nemáte zrovna po ruce jablečný ocet a nechcete pro něj chodit do obchodu, existují další způsoby. Stačí použít kousek zralého ovoce, víno nebo pivo. K dispozici jsou také různé vonné svíčky proti těmto muškám. Samotné mušky doslova nesnáší jejich zápach. Investovat můžete také do pořízení máty, která je odpuzuje. Stačí ji pěstovat v květináči a ten postavit do kuchyně. Nezapomeňte odstranit zbytky ovoce i zeleniny z dosahu mušek, aby byl cílový efekt co nejlepší.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/fruit-flies-apple-cider-vinegar-trick-23048371
.

Doporučené články