Účty za elektřinu sníží chytré vaření. Naučte se používat elektrický sporák úsporně a efektivně

Inflace neustále zdražuje vše kolem nás. Nejde přitom jen o pohonné hmoty nebo potraviny. Došlo také na energie, bez kterých se jednoduše neobejdeme. Lidé se nyní snaží ušetřit, jak to jen jde. Poradíme vám, jak můžete vařit na elektrickém sporáku, a přitom ušetřit peníze za elektřinu. Jak používat elektrický sporák hospodárněji?

Jak nejlépe ušetřit při vaření na elektrickém sporáku?

Běžná rodina ročně spotřebuje 1300–2325 kWh jen při vaření na elektrickém sporáku. Dobrou zprávou je, že každý měsíc můžete ušetřit na účtech za elektřinu, když se naučíte tento spotřebič efektivně používat. Při pečení neotvírejte dvířka trouby, aby teplo neunikalo. Využít ale můžete i mnoho dalších tipů a triků, jak ušetřit.

Doporučený článek:  Milujete tradiční nakládané okurky? Zkuste tuto suchou variantu, která je daleko rychlejší

První pravidlo je jednoduché. Používejte pokličky. Díky tomu udržíte teplo uvnitř pánve nebo hrnce a jídlo bude rychleji uvařené. V kuchyni strávíte méně času a navíc ušetříte na elektřině. Před koncem vaření vypněte varnou desku a nechte na ní hrnec. Bude stále horká, ale nebude potřebovat další energii. Pokrm přitom stejně dovaříte a nebudete za to zbytečně platit.

Zdroj obrázku: Freepik

Nezapomínejte na údržbu

Ušetřit můžete také díky tomu, že budete vařit správně. To je celkem široký termín. Suroviny krájejte na menší kousky, aby se rychleji uvařily. Používat byste také měli nižší teplotní stupně. Možná budete vařit trochu déle, ale vyplatí se vám to. Nezapomeňte také na průměr hrnce na konkrétní plotýnce, aby velikost přesně seděla, jinak přijdete o hodně tepla.

Doporučený článek:  Slupky z ovoce a zeleniny je škoda jen tak vyhodit. Rozzáří domácnost a zachutnají rostlinám

Čistota je v případě elektrických sporáků naprosto klíčová. Jakmile ho zapnete a bude na povrchu prach nebo nečistoty, teplota se v první řadě soustředí na odstranění těchto překážek. Až potom začne ohřívat hrnec a pokrm, který v něm vaříte. K čištění desky používejte jemné čisticí prostředky na bázi jedlé sody nebo kyseliny citronové. Podívejte se vždy na doporučení výrobce.

Zdroj: https://sassytownhouseliving.com/electric-stove-cooking/
.

Doporučené články