Odvar z bobkových listů trumfne svými účinky drahé léky. Bolest kloubů a pupínky budou minulostí

Bobkový list patří mezi oblíbené koření, protože je velmi výrazný svou vůní. Své místo si v kuchyni určitě najde, ale věděli jste, že ho můžete využít i jinak? Používá se na výrobu domácích zábalů. Jestliže máte na těle bolestivé bouličky nebo vás trápí patní ostruhy, vezměte do ruky několik listů bobkového listu a počkejte na zázrak.

Jaké má léčivé vlastnosti?

Nálev z bobkových listů má spoustu prospěšných vlastností, které byste měli využít v případě, že se necítíte dobře. A co je to vlastně za koření? Pochází z vavřínu, jedná se o sušené listy. Můžete ho pěstovat v květináčích. Více než jako dekorativní rostlina se ale používá právě v kuchyni. Sušené listy jsou oblíbeným kořením, kterým můžete dochutit nejen omáčku, ale také polévku nebo maso.

Doporučený článek:  Bobkový list najde uplatnění i v domácí lékárničce

Díky bobkovému listu si ale můžete ulevit také od bolesti. Bobkový list má spoustu léčivých vlastností. Udělejte si nálev z bobkových listů a poznejte jeho sílu. Jak na to? Do hrnce dejte 5–6 bobkových listů, které předtím nadrťte. Zalijte je 300 ml vroucí vody, přikryjte a vařte asi pět minut. Poté přelijte z hrnce do termosky a dejte na pět hodin odstavit. Po této době už můžete odvar vypít.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak můžete odvar používat?

Odvar z bobkového listu pak můžete použít nejen vnitřně, ale také zevně. Pomůže při bolestech kloubů. Z těla se snáze dostanou toxiny, které škodí vnitřním orgánům. Klouby i kosti budou lépe chráněné. Bobkový list obsahuje oleje, které mají hřejivé vlastnosti a skutečně pomohou. Dávejte si ale pozor, abyste to s odvarem nepřehnali.

Doporučený článek:  Při trávicích obtížích se vyplatí sáhnout po léčivých bylinkách. Fenykl a meduňka navrátí rovnováhu

Nálev musíte pít po malých doušcích. Nadměrná konzumace může způsobit krvácení. Kromě pití ho můžete využít i na patní ostruhy, které jsou velmi často bolestivou záležitostí. Zbavíte se také pupínků. Jestliže ale užíváte některé léky, měli byste se poradit s lékařem, jestli můžete bobkový list pít k nim. Někdy může způsobit komplikace.

Zdroj: https://www.organicfacts.net/health-benefits/herbs-and-spices/bay-leaves.html
.

Doporučené články