Odvar z bobkových listů trumfne svými účinky drahé léky. Bolest kloubů a pupínky budou minulostí

Bobkový list patří mezi oblíbené koření, protože je velmi výrazný svou vůní. Své místo si v kuchyni určitě najde, ale věděli jste, že ho můžete využít i jinak? Používá se na výrobu domácích zábalů. Jestliže máte na těle bolestivé bouličky nebo vás trápí patní ostruhy, vezměte do ruky několik listů bobkového listu a počkejte na zázrak.

Jaké má léčivé vlastnosti?

Nálev z bobkových listů má spoustu prospěšných vlastností, které byste měli využít v případě, že se necítíte dobře. A co je to vlastně za koření? Pochází z vavřínu, jedná se o sušené listy. Můžete ho pěstovat v květináčích. Více než jako dekorativní rostlina se ale používá právě v kuchyni. Sušené listy jsou oblíbeným kořením, kterým můžete dochutit nejen omáčku, ale také polévku nebo maso.

Díky bobkovému listu si ale můžete ulevit také od bolesti. Bobkový list má spoustu léčivých vlastností. Udělejte si nálev z bobkových listů a poznejte jeho sílu. Jak na to? Do hrnce dejte 5–6 bobkových listů, které předtím nadrťte. Zalijte je 300 ml vroucí vody, přikryjte a vařte asi pět minut. Poté přelijte z hrnce do termosky a dejte na pět hodin odstavit. Po této době už můžete odvar vypít.

Doporučený článek:  Nejen šípky. Na podzim se vyplatí nasbírat i méně tradiční arónii, černé kuličky prodlužují mládí
Zdroj obrázku: Freepik

Jak můžete odvar používat?

Odvar z bobkového listu pak můžete použít nejen vnitřně, ale také zevně. Pomůže při bolestech kloubů. Z těla se snáze dostanou toxiny, které škodí vnitřním orgánům. Klouby i kosti budou lépe chráněné. Bobkový list obsahuje oleje, které mají hřejivé vlastnosti a skutečně pomohou. Dávejte si ale pozor, abyste to s odvarem nepřehnali.

Nálev musíte pít po malých doušcích. Nadměrná konzumace může způsobit krvácení. Kromě pití ho můžete využít i na patní ostruhy, které jsou velmi často bolestivou záležitostí. Zbavíte se také pupínků. Jestliže ale užíváte některé léky, měli byste se poradit s lékařem, jestli můžete bobkový list pít k nim. Někdy může způsobit komplikace.

Zdroj: https://www.organicfacts.net/health-benefits/herbs-and-spices/bay-leaves.html
.

Doporučené články