Odpadní mušky se často zabydlují v kuchyňském dřezu

Staráte se o domácnost, ale stejně se vám zdá, že zde něco nesedí? Velice snadno můžete narazit na odpadní mušku, která vyletí ze dřezu. Tento malý hmyz připomínající můru vylétává z kanalizace, a ačkoliv vypadá neškodně, velice rychle se rozmnožuje. Více odpadních mušek znamená více obtíží a potencionálních chorob.

Vzhled

Odpadní mušky jsou malé, chlupaté mušky, které svým zjevem připomínají malé můry. Velmi často se pletou s ovocnými muškami. Tyto mušky jsou malé, podsadité, šedohnědé nebo světle hnědé barvy. Snadno je identifikujete podle výrazných zaoblených a silně opeřených křídel.

Doporučený článek:  Tradiční holoubky ozvláštní vylepšená náplň a šafrán

Jejich typickým domovem jsou bažiny, mokřady a řeky. Hmyz se však objevuje často také v přítomnosti člověka, především ve špinavé stojaté vodě, v septicích nebo v hnoji.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se objeví v domácnosti

Dovnitř domu či bytu se mušky dostanou oknem nebo dveřmi. Nejčastěji však v noci, kdy jsou lákány světlem. Jakmile proniknou dovnitř, stane se vaše domácnost jejich oblíbeným teritoriem. Nejvíce ohrožené domácnosti jsou v lokalitách poblíž mokřad. Hmyz je lákán k blízkosti člověka, kde se ve vodě rozkládají organické nečistoty. Mušky mají v oblibě především kuchyňské odtoky, kde najdou potravu v podobě zbytků jídla, ale i sprchu či toaletu. Pozor také na špinavý mop.

Doporučený článek:  Květák je ideálním doplňkem letního menu. S našimi triky si ho zamilují i děti

Hrozí nebezpečí?

Přítomnost tohoto hmyzu může být značně nepříjemná. Hmyz se živí v místech, kde se hromadí odpad, a když se začne rozmnožovat, nastává opravdový problém. Potraviny, kterými se tento hmyz živí, mohou přenášet patogenní bakterie nebo bakterie E. coli. Kromě toho způsobuje potíže alergikům nebo astmatikům.

Zbavte se jich

Jakmile je spatříte, snažte se je co nejdříve zlikvidovat. Vyhledejte místo, kde jich je nejvíce, a toto místo vydrhněte kartáčem. Lokalizujte i další potencionální místa. Vyčistěte také pořádně odpad. Pro pročištění trubek využijte kombinaci vroucí vody s octem nebo čistič toalet. Důležitá je i prevence, pravidelně čistěte odtoky v kuchyni a v koupelně.

Zdroj: https://www.thisoldhouse.com/pest-control/reviews/how-to-get-rid-of-drain-flies
.

Doporučené články